Večerný beh Nitrou zahájil Študentské dni nitrianskych univerzít

Športovci, predovšetkým bežci, si v stredu podvečer prišli na svoje. Na mestskej pešej zóne si mohli zabehať a vyhrať zaujímavé ceny. V pokojnej predvianočnej atmosfére odštartovali Študentské dni nitrianskych univerzít 2013.

Športové podujatie „Večerný beh Nitrou“ zorganizovalo mesto Nitra v spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa. V chladné stredajšie novembrové popoludnie sa na Svätoplukovom námestí zišlo množstvo športových nadšencov, ktorí si prišli zašportovať a aj sa poriadne zabaviť.

Prorektor UKF Miroslav Tvrdoň s ocenenými súťažiacimi
Prorektor UKF Miroslav Tvrdoň s ocenenými súťažiacimi

Približne o druhej hodine poobede sa udalosť začala krátkymi prezentáciami a oznámením programu podujatia. Súťažilo sa v šiestich kategóriách, rozdelených podľa veku. Každá kategória bola ešte osobitne delená na mužov a ženy.

Zapojiť sa do behu mal príležitosť každý, kto chcel. Postup bol jednoduchý. Stačilo sa len zaregistrovať v stánku pri budove Nitrianskeho informačného systému na Svätoplukovom námestí. Tam boli súťažiaci rozdelení podľa veku do svojej príslušnej kategórie, dostali štartové číslo a potom už iba čakali na štart. Pri budove NISYS sa taktiež nachádzala štartová a zároveň i cieľová čiara. Bežecká trať bola dlhá 500 m a končila takmer až na konci pešej zóny na Štefánikovej triede. Dĺžka trate sa odvíjala od kategórie, v ktorej súťažiaci bežali. Najkratšia trať mala 200 m, najdlhšia 3000 m. Postupne si v rozmedzí od tretej do šiestej hodiny poobede každý súťažiaci odbehol svoju trať a všetky kategórie spoznali víťaza.

Tomu sa dostalo gratulácie od organizátorov podujatia a ceny v podobe zlatej trofeje. Odmenený nebol len víťaz, ale aj ďalší dvaja v poradí. Na akcii sa zúčastnilo viac ako 100 súťažiacich a všetko sa nieslo v príjemnej jesennej atmosfére. Na zahriatie bol každému športovcovi ponúknutý teplý ovocný čaj a akciu po celý čas sprevádzala hudba.

Študentské dni nitrianskych univerzít pokračujú až do 29. novembra a vysokoškoláci sa môžu tešiť na množstvo ďalších, nielen športových podujatí.

Súťažné kategórie:

15.00 – Mladší žiaci a žiačky  – 200 m

15.30 – Starší žiaci a žiačky (1999-1998) – 500 m

16.00 – Dorastenci a dorastenky (1997 – 1996 ) – 1500 m

16.30 – Juniori a juniorky (1995 – 1994 ) – 3000 m , 2000 m

17.00 – Dospelí muži a ženy (1993 a starší )- 3000 m , 2000 m

17.00 – Veteráni ( muži nad 39 rokov a ženy nad 35 rokov) – 3000 m , 2000 m

autor: Viktor Háber
foto: autor

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.