Úspech hokejistov UKF na prvom ročníku univerzitného turnaja

Slovensko, veľa ráz nazývané hokejovou krajinou, doposiaľ nikdy nemalo univerzitný turnaj. Nakoniec sme sa predsa len dočkali. Vo štvrtok 14. novembra  sa v základnej škole Ružinov – Bratislava konal prvý ročník univerzitného hokejového turnaja na Slovensku. Naša univerzita tu nemohla chýbať.

Utajený hokejový turnaj univerzítDve základné skupiny, každá po tri zápasy. My sme sa ocitli v skupine B spolu so Žilinskou univerzitou, Ekonomickou univerzitou v Bratislave a STU v Bratislave. Hneď na úvod sme ako ,,chuťovku“ zdolali Žilinu 3:0, následne prišlo víťazstvo nad bratislavskými ekonómami – 2:1. STU nás potrápila, ale lotériu v samostatných nájazdoch sme vyhrali, tiež výsledkom 2:1. Nekompromisný harmonogram turnaja nás posunul do bojov o prvé miesto.

Finálový duel o prvé miesto sľuboval napätie a najmä skvelé hokejové divadlo. Naším súperom sa stala Univerzita Komenského v Bratislave. Skvelá prvá a druhá tretina našich sa odzrkadlila na výsledku 3:0. Tretia tretina už nevyzerala pre našu univerzitu tak dobre, ako predchádzajúce. Pravdupovediac, skoro sme to „spackali“ ako bojovníci o olympijské miesta v Nemecku. Veľa vylúčených na našej strane dalo Bratislave krídla, ale nie dostatočné na vyrovnanie. Finále a prvé miesto sme si v poslednej tretine naozaj vydreli. Zápas tak skončil s pozitívnym výsledkom 3:2 pre UKF.

Prvý ročník ukázal organizátorom záujem vysokoškolákov o hokej a obe strany veria, že turnaj sa stane tradíciou. Už dnes je tu možnosť, že nasledujúcu jar sa uskutočnia majstrovstvá univerzít Slovenska a začneme tak žiť hokejom aj na akademickej pôde.

autor: Roman Martiška
foto: SZĽH

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.