Tlač výkazov povolená na všetkých fakultách

Pomaly, ale isto sa blíži najkrajšie obdobie v roku. Áno, prichádza čas zápočtov, predtermínov a prvých skúšok. Preto by si mnohí študenti chceli vytlačiť výkaz o štúdiu za zimný semester. Ako sú na tom s povoleniami tlačenia jednotlivé fakulty, sme zisťovali u kompetentných.výkaz

Filozofická fakulta

Donedávna sa dal stiahnuť len informatívny výkaz. Tlač riadneho dokumentu pre študentov denného štúdia mala byť spustená až 16. 12. 2013. Administrátorka AIS pre denné štúdium filozofickej fakulty Katarína Fabianová nám povedala, že práve od 16. 12. 2013 je takzvaný zápočtový týždeň a začínajú sa udeľovať prvé hodnotenia za PH predmety. Zaznamenali ale viacero pripomienok k danému dátumu. ,,Pre množstvo žiadostí o skorší termín sme tlač riadneho výkazu posunuli od 1. 12. 2013,“ dodala Fabianová.

Fakulta prírodných vied

Na tejto fakulte si študenti môžu tlačiť výkazy za zimný semester už teraz až do 28. 02. 2014. Študenti doktorandského štúdia si tlačia výkazy počas trvania akademického roka od septembra do 30. 06. 2014. „Zmeny dátumov by nemali nastať,“ informovala administrátorka AIS fakulty prírodných vied Zuzana Ďurfinová.

Pedagogická fakulta

Aj študenti pedagogickej fakulty už majú možnosť dokument vytlačiť. ,,Výkaz za tento zimný semester sa podľa pokynu prodekana pre štúdium dá tlačiť od 18. 11. 2013,“ povedal pre Občas nečas administrátor AIS pedagogickej fakulty Rudolf Kaniansky.

Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva

Ľudia na tejto fakulte so zistením termínu nemajú až taký problém. ,,Študenti fakulty si môžu tlačiť výkazy počas celého príslušného semestra,“ uviedol prodekan pre štúdium Ľubor Pilárik.

Fakulta stredoeurópskych štúdií

Podobne ako na fakulte sociálnych vied a zdravotníctva je to aj na fakulte stredoeurópskych štúdií. ,,Keďže harmonogram akademického roka na UKF, ani iné dokumenty taxatívne nepredpisujú termín tlačenia výkazov, tak sme sa rozhodli, že na našej fakulte sa výkazy môžu tlačiť od začiatku semestra až do konca skúškového obdobia,“ informoval prodekan fakulty Ladislav Baráth.

Ako na to?

Pre tých, ktorí to ešte nerobili alebo to dlho nerobili a zabudli ako na to (myslíme tlač výkazov z AIS-u), máme aj krátky návod:

Po prihlásení na stránke www.ais2.ukf.sk prejdete na administráciu štúdia. Vyberiete príslušný ročník, kliknete na piktogram panáčika so šípkou. Zvolíte Zápis predmetov, kredity. Nájdete piktogram tlačiarne, zvolíte Tlač dokumentov a následne Výkaz štúdia za zimný semester. Uložíte si výkaz vo formáte PDF a už ho stačí len vytlačiť.

autor: Igor Roško
foto: autor

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.