Kultúrny detox: Január 2014

Po úspešnom zvládnutí vstupu do nového roka vám znovu prinášame prehľad najzaujímavejších udalostí, na ktoré sa môžete tešiť počas celého mesiaca január. Ak vás ešte čakajú skúšky a potrebujete si oddýchnuť alebo len tak zregenerovať sily pred ďalším “mordovaním sa“ v budúcom semestri, poďte spolu s nami načerpať energiu na koncerty, výstavy či rôzne iné podujatia.

Večerné pozorovanie oblohyAž ku hviezdam: 9. január

Už zajtra sa môžete tešiť na to, že sa aspoň trochu priblížite ku hviezdam. A tým nemyslíme celebrity žiariace na červených kobercoch, ale tie skutočné hviezdy žiariace na nebi. Zajtra sa totiž uskutoční Večerné pozorovanie oblohy. Navštívte Nitriansku hvezdáreň od 16.30 hod. a nezabudnite si niečo želať.

Na jazzovú nôtu: 10. januárJV BAND-Blue notes

Po bujarých oslavách Silvestra sa poďte spolu s nami “vyblázniť“, tentoraz však o niečo pokojnejšie. V kaviarni Music a cafe si môžete vypočuť spievaný jazz v podaní formácie JV BAND – Blue notes. Skvelí umelci vám predstavia nielen jazz, ale aj rock či pop, a vy si ich môžete vychutnať už v piatok o 20.30 hod. Vstupné vo výške troch eur určite neoľutujete.

Dozvuky: 13. január

Ak ste si práve spomenuli na stredoškolské časy, tak vám musíme oznámiť, že o týchto dozvukoch nasledujúce riadky nebudú. V Starom divadle Karola Spišáka si v pondelok môžete pozrieť film s názvom Dozvuky, ktorý síce vyvolal búrlivé reakcie publika, ale získal aj množstvo medzinárodných ocenení. Poľský film zobrazuje osudový príbeh dvoch bratov a je založený na skutočných udalostiach. Ak aj vás zaujíma kontroverzný príbeh z poľského prostredia, príďte do Starého divadla už v pondelok. Premietanie začína o 19.30 hod.

Dozvuky

2 X 4 = ∞: mesiac január

Čo sa skrýva za týmito číslami? Sú to štyri autorské dvojice, ktoré v rámci kurátorského projektu vytvorili rôzne diela a projekty. Spája sa v nich ko/existencia, spolupráca a vzájomné pôsobenie. Projekt bol zrealizovaný koncom decembra a výstava bude prebiehať počas celého mesiaca január. Slová sú v tomto prípade zbytočné, radšej nasmerujte svoje kroky do Nitrianskej galérie a presvedčte sa na vlastné oči o kreativite autorských dvojíc, ktoré spojil tento projekt.

výstava 2x4

Šálka plná literatúry: 17. január

Literárna kaviareň ParnasStaré divadlo Karola Spišáka vám prináša podujatie plné hier so slovami či poézie. Môžete sa tešiť na jedinečné predstavenie Literárna kaviareň Parnas tentoraz v podaní Miloša Kusendu a Radovana Hudeca spolu s hosťom Danielom Majlingom. Ak si chcete spríjemniť voľný čas, príďte o 19.00 hod. do Starého divadla a ochutnajte svoju šálku plnú poézie.

Po stopách písmen: 22. január

GrafológiaChcete sa dozvedieť o sebe, ale aj o iných ľuďoch niečo viac? Navštívte Krajské osvetové stredisko o 17.00 hod a na kurze Grafológia pre začiatočníkov sa môžete naučiť základy vedy o písme a o rukopise, prostredníctvom ktorej budete môcť skúmať povahové vlastnosti človeka. Kurzy grafológie sú organizované pravidelne, dokonca máte možnosť svoje schopnosti postupne rozvíjať a zlepšovať sa v ďalších úrovniach.

Krásne a ešte krajšie: 24.- 25. január

Svadobné dni & Beuté 2014Aj tak by sa dala nazvať výstava Svadobné dni & Beauté 2014. V priestoroch výstaviska Agrokomplex si už po piatykrát môžete počas dvoch dní prezrieť to najkrajšie a najlepšie z radov organizátorov svadieb. A, dámy, aj keď ešte nad svadbou možno neuvažujete, potešiť svoje oko pohľadom na krásne šaty či iné doplnky môžete predsa už teraz.

autorka: Lenka Varchoľaková
ilustrácie: plagáty a logá podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.