Na UKF to žije aj vďaka študentskému parlamentu

Študentský parlament UKF má za sebou viacero úspešných projektov, ktoré nám spríjemňujú život. Okrem množstva akcií sa snaží aj o to, aby bolo štúdium na UKF nielen zábavnejšie, ale i kvalitnejšie.

 Vďaka študentskému parlamentu sa na UKF usporiadalo už nespočetné množstvo akcií, ktoré sa stali tradíciou a charakteristikou našej univerzity. Azda medzi najpopulárnejšie akcie patria Študentské dni nitrianskych univerzít, ktoré sa každoročne organizujú v novembri. Divadelné predstavenia, kultúrne podujatia ako Dostred-divosti (čítanie univerzitnej poézie), bierfest i obľúbený hokej medzi nitrianskymi univerzitami, to všetko sa z veľkej miery koná vďaka parlamentu. „Vyvrcholením jesenných univerzitných dní je imatrikulačný ples, ktorý je každoročne vypredaný. Koná sa v najväčšej hale Agrokomplexu, a predsa nám nestačí. Určite je to i vďaka programu, ktorý je vždy veľmi pestrý. Mali sme tu už I.M.T–Smile, Vidiek, Gladiátor či Desmod,“ hovorí o plese Ivan Vasiľovský, predseda študentského parlamentu.

Oktoberfest UKF je jednou z akcií študentského parlamentu. Tento akademický rok na ňom nechýbali ani skvelé Heľenine oči
Oktoberfest UKF je jednou z akcií študentského parlamentu. Tento akademický rok na ňom nechýbali ani skvelé Heľenine oči

Letný semester zas patrí Nitrianskym univerzitným dňom. Najväčšími akciami sú Superstar nitrianskych univerzít, alegorický sprievod – Karneval v Riu po slovensky či futbalový zápas UKF vs. SPU.

Letné či zimné univerzitné dni však nie sú ani zďaleka všetkým, za čím študentský parlament stojí. Akademický rok každoročne otvára obľúbený Oktoberfest UKF plný zaujímavých kapiel a skvelej zábavy. Má zásluhu i na vytvorení Internátnej futbalovej ligy či iných športových aktivít na univerzite. Zásluhou aj  parlamentu sa podarilo sprístupniť plaváreň v hlavnej budove UKF pre všetkých študentov.

Študentský parlament sa snaží zlepšiť nielen život na UKF, ale i kvalitu štúdia

Bez zábavy to na vysokej škole nejde. Avšak, študentský parlament sa vo veľkej miere zaoberá i problémami študentov . „Sme priamo v dianí univerzity, zúčastňujeme sa na zasadnutiach Akademického senátu UKF, takže máme možnosť vyjadriť sa k mnohým veciam,“ hovorí o činnosti parlamentu Ivan.

Plaváreň UKF prístupná všetkým študentom
Plaváreň UKF prístupná všetkým študentom

Dobíjanie ISIC karty cez Internet Banking

Práve na podnet parlamentu vytvorila univerzita systém, cez ktorý sa dá kredit na ISIC karty dobiť i prostredníctvom Internet bankingu. „V skutočnosti to znamená, že už nemusíme čakať v radoch pred pokladňou,“ vyjadril sa k výhodám nového systému Ivan. Študentský parlament sa pričinil i o to, aby mali študenti možnosť navrhnúť univerzitnej knižnici zakúpenie kníh podľa potreby ich štúdia. Tým sa vo výraznej miere zlepšuje kvalita univerzitnej knižnice.

Nielen týmito, ale aj mnohými inými aktivitami sa Študentský parlament UKF pričinil k zlepšeniu štúdia i zábavy na našej univerzite.

foto: Andrej Galica, Andrea Janovská

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.