Poviem ti to Polopate

Polopate je spoločným projektom študentov štvrtého ročníka žurnalistiky, ktorí tentoraz namiesto kladenia otázok prichádzajú s odpoveďami. Je určený novým študentom UKF v Nitre, ktorí sa chcú rýchlo zorientovať v množstve informácií, ale aj tým, ktorí už na UKF študujú a chcú sa dozvedieť viac.

„Projekt Polopate vznikol s cieľom vytvoriť brožúru pre študentov, ktorí sa v študentskom živote ešte celkom dobre neorientujú. Zistili sme totiž, že veľa študentov sa pýta otázky, na ktoré im z pochopiteľných dôvodov oficiálne brožúry UKF neodpovedia,“ povedala Andrea Janovská, koordinátorka projektu.

Univerzita novým študentom každoročne poskytuje sprievodcov štúdiom, tí však odpovedajú len na najzákladnejšie otázky. Tak sa študenti štvrtého ročníka žurnalistiky rozhodli, že pripravia brožúru pre nových študentov tak trochu inak.

„Brožúru pripravujú študenti, ktorí si mnohé situácie sami zažili – od problémov s preukazmi ISIC, cez orientáciu v meste, až po pripojenie na internet. Dôležité je, že ide o informácie, ktoré budúci prváci naozaj zužitkujú,“ hovorí Martina Hatňanková.

Autori projektu Polopate riešia okrem samotného obsahu brožúry aj technickú časť jej výroby, čoho súčasťou je aj spolupráca s firmami, ktoré chcú istou formou na výrobe participovať. „Oslovili sme niekoľko firiem, ktoré by sa mohli podieľať na výrobe brožúry, takže ide o serióznu prácu. Keďže celý projekt, od jeho obsahu až po technickú stránku výroby brožúry, je práca študentov žurnalistiky, samozrejme, za obrovskej podpory pedagóga Jaroslava Krafku, tak sa tešíme na finálnu podobu našej práce,“ dopĺňa Janovská.

„Názov projektu vystihuje jeho zmysel. Chceli sme študentom poskytnúť informácie a rady jasne a tak trochu netradične, čo čitatelia brožúry budú môcť vidieť aj na videách, ktoré k textu pripravujeme,“ povedal Pavol Hirka, jeden z autorov.

Súčasťou projektu je aj aplikácia pre mobilné telefóny či sprievodné videá, ktoré vysvetľujú informácie obsažnejšie. K dispozícii je aj fanpage na Facebooku, kde sa o projekte Polopate dozviete viac.

Informácie nevyhnutné pre štúdium na UKF jednoducho a jasne!

autorka: Lucia Šimová
ilustrácia: Alžbeta Pavlovičová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.