Skúsime to cez vesmír

Nie, nejde o známu pieseň od Tublatanky. Ale o špeciálnu misiu do neprebádaných končín nášho univerza. Môžete si ju vychutnať ešte do 2. februára v Nitrianskej galérii.

Skusime to cez vesmir III.
Výstavu Skúsime to cez vesmír si v Nitrianskej galérii môžete pozrieť do 2. februára 2014

Ide o medzinárodný výstavný projekt, ktorý je pestrým, sčasti vážnym, sčasti vtipným výberom rôznych umeleckých prístupov, zahŕňajúci fotografie, videá, objekty, zvukové a interaktívne inštalácie či reálne prístroje slúžiace na výskum.

Skusime to cez vesmir II.
Súčasťou výstavy boli aj zaujímavé prednášky

Niekedy sa na náš život pozeráme veľmi zblízka, potrebujeme nadhľad, pohľad zhora. Mnohí kozmonauti sa zmienili o tom, že pohľad na našu planétu z diaľky je natoľko fascinujúci, že dokáže zmeniť nazeranie na všetky udalosti na našej planéte. I táto výstava môže byť priestorom pre hľadanie základných odpovedí na naše otázky. Sme tu náhodou? Aké tu máme  miesto? Ako sa vnímame vo vzťahu k vesmíru, k Zemi a k sebe samým? Skusime to cez vesmir

Konali sa aj zaujímavé prednášky či sprievodné akcie. Tie už síce nebudú, ale výstava ešte pár dní potrvá. Tak skúste to cez vesmír aj vy!

autorka: Zuzana Vandáková
foto: archív NG

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.