Účet poradca

Ak nenechávate svoje peniaze doma poschovávané pod uterákmi, tak pravdepodobne využívate služby bánk. Tie v dnešnej dobe ponúkajú rôzne typy účtov, niektoré špeciálne zamerané na študentov. My sme zisťovali, aké výhody poskytujú, a tiež to, s akými podmienkami treba počítať.

Väčšina bánk požaduje potvrdenie o návšteve školy, aby ste mohli naplno využiť služby, ktoré ponúkajú. To nemôže byť staršie ako 30 dní a podmienkou je denné štúdium. Pre vybavenie účtu okrem toho potrebujete doklad totožnosti, najlepšie občiansky preukaz.

Tatra banka ponúka bezplatný účet Tatra PersonalTB pre študentov do 26 rokov. Ten zahŕňa okrem iného využívanie mobilných aplikácií, Internet banking a platby kartou v zahraničí. Lákadlom môže byť dizajn karty Roxy alebo Quiksilver. Okrem toho existuje ešte účet Tatra PersonalTB pre absolventov, ktorý za zvýhodnených podmienok možno využívať až do dovŕšenia 28 rokov.

Účet poradca

Otp ready konto od Otp banky garantuje nulový minimálny vklad a zostatok a tiež bezplatné vedenie internetového bankovníctva. Sberbank a jej môjÚČETgo26, určený pre vysokoškoláka, je po predložení potvrdenia o návšteve školy tiež bezplatný. Ďalší z ponuky balíkov pre mladých je Študentský účet Fun od ČSOB, kde je možnosť zriadiť si povolené prečerpanie na účte. Osobný účet Študent, ktorý spravuje Slovenská sporiteľňa, je taktiež bez poplatku. Okrem toho je výhodou SMS notifikácia pri platbe nad 20 eur a už spomínané prečerpanie. Trošku odlišný je ich účet Mladý, ktorý poskytujú až do 28 rokov. Najväčší rozdiel spočíva v tom, že tento účet je už spoplatnený, aj keď so zľavou po predložení potvrdenia. UniCredit Bank a jej produkt COOL konto vám okrem iného zaručí bezkontaktnú debetnú platobnú nálepku StickAir, ktorá zaručuje rýchle bezhotovostné platenie. V neposlednom rade je tu Start konto od VÚB, ktoré je pre študenta vedené zadarmo. Bez poplatku je aj Internet banking a existuje možnosť zriadiť si k účtu mobilnú aplikáciu VIAMO. Na Start konto nadväzuje balík Start Generation, ktorý je určený do 26 rokov. Poplatok za vedenie je symbolický v porovnaní s množstvom plusov, ktoré ponúka.

Banky ponúkajú študentom účty s výhodami
Banky ponúkajú študentom účty s výhodami

Špecifickou kategóriou sú internetové banky mBank alebo ZUNO, v ktorých je vedenie účtu zadarmo pre každého. K nemu poskytujú za určitých podmienok aj debetnú kartu. Produkty, ktoré ponúkajú internetové banky, väčšinou s nulovými poplatkami, sú preto vhodné pre ľudí, ktorí neradi narábajú s hotovosťou a majú ľahký prístup na internet. Pre každého je výhodný iný typ účtu, no ako študentovi by vám banka mala garantovať minimálne jeho vedenie bez poplatkov. Potom je už len na vás, aby ste si vybrali produkt obsahujúci všetko dôležité.

Prehľad účtov pre študentov:

banka

autorka: Mojmíra Némethová
foto: Andrej Galica

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.