Nitra skončila „zemiaková,“ bronz oslavuje Pezinok

Nitrianky si po skvelej sezóne zopakovali súboj o bronz z minulého roka. Tentoraz z neho však opäť vyšli ako porazené a historickú medailu nezískali. Pezinok si s nimi poradil v troch zápasoch.

volejbal nitra

Bronzová séria sa začala v Nitre, kde Pezinčanky ukázali, že dokážu poriadne udrieť z pozície mierneho outsidera. Domácich divákov zaskočili výhrou prvých dvoch setov. Šokované Nitrianky sa však dokázali spamätať a po zlepšenej hre vyrovnali na 2:2. Skrátený piaty set bol zo začiatku vyrovnaný, napokon ho však pre seba získali hostky a ujali sa vedenia v sérii.

V druhom zápase využili výhodu domáceho prostredia a opäť v zápase viedli o dva sety. V nasledujúcom sete však naplno zlyhali a ponúkli hráčkam spod Zobora možnosť na návrat do hry. Štvrtý set však opäť prevzali pod svoju taktovku domáce hráčky a po víťazstve 3:1 hralo všetko v ich prospech.

občas nečas hlasovanie

V telocvični SPU sa 14. apríla mohlo definitívne rozhodnúť o držiteľkách bronzových medailí. Hráčky UKF sa však nechceli vzdať len tak. Hoci prehrali prvý set, dokázali vyrovnať a v ďalšom sete videli diváci atraktívny volejbal a množstvo krásnych akcií. Herný prejav bol však lepší u Pezinčaniek a domáce hráčky na to doplatili. Po skvelých koncovkách si hostky vybojovali mečbal, ktorý využili, a po dvoch rokoch si tak opäť zavesili na krk bronzové medaily. Hráčkam UKF tak zostali len oči pre plač. Po skvelej sezóne tak opäť vybojovali „len“ štvrtú pozíciu, za ktorú sa medaila neudeľuje.

Zverenkyne Ľuboša Červeňa však budú mať minimálne rovnaké ambície aj na budúcu sezónu a isto budú opäť patriť medzi favoritky. Nasledujúcu sezónu možno už konečne získajú aj vytúženú medailu. O zlato v lige stále bojujú bratislavské tímy Doprastav a Slávia. Sériu na tri víťazné zápasy zatiaľ vedie Doprastav 2:1.