Nový Fresh Up bufet na Štefáničke

Školský bufet je pre nás študentov vec naozaj nevyhnutná. Preto určite mnohých z vás (najmä študentov filozofickej fakulty) poteší správa, že bufet na Štefáničke je od začiatku tohto semestra opäť otvorený. A navyše v novej, vylepšenej verzii.

freshup bufet

V predchádzajúcich rokoch bol bufet vo vlastníctve školy, ale keďže ho študenti veľmi nevyhľadávali, vedenie sa rozhodlo ponúknuť ho na prenájom. Súčasným nájomcom je bývalá študentka UKF. Keďže väčšinu prednášok absolvovala práve v tejto budove, presne vedela, čo tu študentom chýbalo. Rozhodla sa zainvestovať a pôvodný bufet rozšírila aj o oddychovú zónu, kde si môžete pohodlne posedieť. Čas si môžete skrátiť nielen klebetením s priateľmi, ale aj listovaním v rôznych časopisoch, ktoré sú tu voľne k dispozícii. Medzi nimi, samozrejme, nechýba ani náš Občas nečas.

Bufet UKF Fresh Up

Čo sa týka ponúkaného sortimentu v porovnaní s minulosťou je naozaj široký. Za študentské ceny si tu môžete kúpiť čerstvé, na mieste pripravené bagety, originálne fornetti, rôzne druhy nápojov, čerstvé šaláty, a ak máte už dosť kávy-nekávy ponúkanej v automatoch, môžete ochutnať kávu dobrej značky, ktorú vám pripravia vo vlastnom kávovare, ktorý je tiež novinkou. Výhodou je, že si ju môžete vziať so sebou aj na prednášky, čo väčšina z nás určite ocení. Na to, že potraviny sú naozaj čerstvé a kvalitné, upozorňuje aj nový názov bufetu – Fresh Up.

freshup bufet poster

Tých študentov, ktorých tento rok čakajú štátnice, by mohlo zaujímať, že v tomto novootvorenom bufete je aj možnosť objednať si prípravu občerstvenia pre vašich skúšajúcich pedagógov.

Ak ste sem ešte nezablúdili, tak by ste to mali čo najskôr napraviť. Fresh Up nájdete na prízemí budovy filozofickej fakulty, hneď vedľa školskej jedálne. Otváracie hodiny približne korešpondujú s dobou vyučovania. A ešte jeden dôležitý oznam – bufet je otvorený aj v sobotu, čo je dobrá správa najmä pre našich externistov.

autorka: Anežka Lisá
foto: Andrej Galica, ŠP UKF

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.