FANTOMIKS

Občianske združenie Zelená Zebra v spolupráci s Ústavom literárnej a umeleckej komunikácie (ÚLUK) pri FF UKF vyzýva všetkých fanúšikov suprehrdinov a nadprirodzených svetov, ktorí sa venujú tvorbe komiksu či fantasy. Zapojiť sa môžu neprofesionálni umelci od 15 do 26 rokov zaslaním ukážky na zelenazebra@gmail.com do 20. apríla 2014. Ich diela budú vystavené na výstave FANTOMIKS a najlepšie budú ocenené odbornou superporotou.

timeline

Zelená Zebra, ktorej cieľom je prezentovať neprofesionálne umenie mladých, stvorila FANTOMIKSa, aby dal príležitosť začínajúcim umelcom ukázať svoju tvorbu verejnosti, získať spätnú väzbu a inšpirovať ďalších. Chce osloviť fanúšikov čoraz rozšírenejších žánrov fantasy a komiksu so šancou predviesť svoju tvorbu, či už píšu, kreslia, alebo inak tvoria. Cieľom je objaviť najmä tých, ktorí svoju tvorbu nechávajú v „šuflíku“ a ponúknuť im priestor  konfrontovať ju so živým publikom i odborníkmi.

Výstava bude pozostávať z diel dvoch kategórií: komiks a fantasy. V žánri fantasy privítame maľbu, kresbu, grafiku, poéziu, kostýmy či sochy.

komiks_low

Na výstavu bude dozerať superporota zložená z odborníkov na žánre, pedagógmi ÚLUK: Mgr. Juraj Malíček, PhD.,  PhDr. Michaela Malíčková, PhD. a Mgr. Martin Boszorád, PhD. Porota vyberie v žánri fantasy i v žánri komiksu troch najlepších autorov, ktorí budú ocenení.

Samotná výstava sa usktoční v máji v priestoroch ÚLUK a bude trvať mesiac. Deadline na prihlasovanie diel je 20. apríl 2014 a ukážky svojej tvorby môžu mladí umelci posielať na e-mailovú adresu zelenazebra@gmail.com.

Tlačová správa OZ Zelená zebra

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.