UKF neprešla cez Sláviu, zahrá si o bronz

V semifinále čakal na Nitru obhajca titulu z Bratislavy. Aj napriek skvelým a bojovným výkonom Nitrianky neuhrali ani jedno víťazstvo a finále si nezahrajú. Čaká ich súboj o bronzové medaily proti Pezinku.

Prvý zápas série sa kvôli lepšiemu celkovému umiestneniu v sezóne odohral v Bratislave. Pred domácimi fanúšikmi chcela Slávia Bratislava vkročiť správnou nohou k obhajobe titulu, naopak UKF chcela domáce hráčky šokovať a ujať sa vedenia. No aj napriek odhodlaniu a bojovnosti nedokázali získať pre seba prvý set, rysoval sa však vyrovnaný zápas. V druhom sete už ale začali stále viac dominovať Bratislavčanky a hru mali pod kontrolou. Bezproblémovo pre seba získali druhý set a nikto nepochyboval o tom, že prvý zápas vyhrajú. Aj napriek zlepšenej hre v tretej časti hry sa nedokázali hostky herne vyrovnať domácim a z Bratislavy tak odchádzali so sklonenými hlavami.

Slávia Bratislava – UKF Nitra 3:0 (25:19, 25:14. 25:18)

nitra.sme.sk

Druhý zápas sa konal v telocvični SPU a hráčky spod Zobora chceli vyrovnať sériu a nedopustiť, aby Slávia pre seba vybojovala mečbal. V prvom sete však domáce nedokázali predvádzať svoju typickú útočnú hru. Hráčky z hlavného mesta vkročili do zápasu správnou nohou a vybojovali si vedenie 1:0. Druhý set bol už výrazne vyrovnanejší a Nitrianky mohli pomýšľať na vyrovnanie setov a víťazstvo v zápase. Pokazený záver im však zobral nádeje a prehrávali už 0:2. Napriek nepriaznivému výsledku sa nevzdávali a pomýšľali na veľký obrat. V treťom sete predviedli svoju najlepšiu hru, skvelé prihrávky aj smeče a znížili stav stretnutia na 1:2. Tretí set ich však fyzicky veľmi vyčerpal a v tom nasledujúcom už kondične s Bratislavčankami ani nestíhali. Štvrtý set prehrali o 11 bodov a nádeje na finále sa postupne vytrácali.

UKF Nitra – Slávia Bratislava 1:3 (17:25, 22:25, 25:19, 14:25)

nitra.sme.sk_1

Tretí zápas a posledná šanca pre UKF udržať sa v hre o zlato. Na palubovku Slávie odchádzali Nitrianky s „mission impossible,“ nechceli však svoju kožu predať lacno. Od začiatku stretnutia boli diváci svedkami atraktívneho a vyrovnaného volejbalu, ktorý mal čo ponúknuť. Úvodný set získali pre seba s tesným rozdielom domáce, hostky však prebrali taktovku v druhej časti hry, vypracovali si náskok, ktorý potvrdili víťazstvom a vyrovnaním na 1:1. Začínalo sa tak odznova a obidva tímy mali rovnakú šancu na víťazstvo. Tretí set bol najdôležitejší, lebo mal rozhodnúť, kto získa mečbal a psychickú výhodu do ďalšieho setu. Fanúšikovia hnali dopredu hráčky Slávie a tie napokon získali pre seba výhodu. Štvrtý set zápasu mohol rozhodnúť definitívne o finalistovi ligy. Aj napriek bojovnosti nitrianskych hráčok Slávia definitívne potvrdila postup do finále, v ktorom si zahrá s Doprastavom. V boji o najcennejší kov sa tak opäť predstavia dva bratislavské celky. Pre UKF sa však sezóna nekončí, po roku opäť zabojujú o bronz, tentokrát proti Pezinku. Minulú sezónu prehrali Nitrianky v boji o tretie miesto s Paneurópou Bratislava, ktorú tento rok zdolali vo štvrťfinále, a veríme, že tentokrát im už cenný kov neutečie.

Slávia Bratislava – UKF Nitra 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:19)

autor: Viktor Háber
foto: nitra.sme.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.