Pozor na licenčnú zmluvu

Študijné oddelenia sa na pár dní stali stredobodom pozornosti všetkých študentov, ktorých čaká odovzdávanie  záverečných prác. Okrem nich je tam potrebné priniesť aj dve kópie licenčnej zmluvy, ktorú si vytlačíte z Ais-u. Viacerých študentov však čakalo nepríjemné prekvapenie. Licenčnú zmluvu nemali podpísanú dekanom svojej fakulty.

bakalarka

Ais automaticky vygeneruje licenčnú zmluvu s elektronickým podpisom dekana jednotlivých fakúlt. Niektorým študentom sa však stalo, že vo svojom počítači nemajú program, ktorý elektronické podpisy rozoznáva a licenčnú zmluvu si vytlačili bez tohto podpisu. Na študijnom oddelení potom nastal problém, záverečnú prácu bez tohto podpisu nepotvrdia. Aby ste sa vyhli zbytočným stresom, SKONTROLUJTE, či podpis na licenčnej zmluve máte.

Elektronický podpis je možné vidieť v Adobe Reader verzia 9.0 a vyššie. Ak máte nainštalovanú napríklad verziu 8, elektronický podpis sa vám nezobrazí.

občas nečas hlasovanie

foto: Dana Bednárová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.