TRAFOLK v Trafačke

Nitrianska Trafačka pozýva všetkých, ktorí sa zaujímajú o kultúru našich predkov, o ich hudbu či tance, ktorí chcú spoznať tradície jednotlivých oblastí či regiónov na podujatie Trafolk. Uskutoční sa v dňoch 29. – 30. apríla 2014.

Trafolk_Trafačka 29.-30.4.2014

Všetci účastníci TRAFOLK stretnutia budú môcť počas dvoch dní tiež ochutnať tradičné špeciality z rôznych slovenských regiónov. Pripravia a predstavia ich študenti Katedry manažmentu kultúry a turizmu a Katedry etnológie a folkloristiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a takto sa návštevníci dozvedia viac aj o jedlách či pochutinách našich predkov.
Súčasťou TRAFOLK bude i netradičná módna prehliadka krojov, v rámci ktorej budú prezentované spôsoby odievania v minulosti. Účastníci si vyskúšajú aj tvorbu niektorých charakteristických prvkov, doplnkov odievania v časoch minulých.
V stredu 30. apríla sa budú  môcť návštevníci priučiť tanečným prvkom z rôznych slovenských regiónov a za sprievodu folklórnej skupiny tancom osláviť sviatok práce.
Všetci sú na folklórnych dňoch Trafolk srdečne vítaní! Vstup je voľný.

Trafolk_Trafačka 29.-30.4.2014


PROGRAM je rozdelený do dvoch dní:

UTOROK 29.4.2014
17:00 – Zahájenie podujatia
17:15 – Vystúpenie speváckej skupiny Vranky
18:00 – Otvorenie výstavy zameranej na odievanie našich prarodičov
19:00 – “Módne trendy rokov minulých” (módna prehliadka)
20:00 – FS Modrovanky – Krojovanky
Sprievodný program – workshop háčkovania a vyšívania

STREDA 30.4.2014
17:00 – “Ako chutia slovenské regióny?” – prednáška o stravovaní a ochutnávka tradičnej stravy našich predkov z rôznych kútov Slovenska
18:30 – Vystúpenie tanečníkov z FS Inovec
19:00 – “Vykrúcaj sa na ľudovú nôtu” (tanečný workshop)
20:00 – Vystúpenie dievčenskej hudobnej skupiny, ktorá trošku netradične za sprievodu gitary zaspieva známe ľudové piesne
21:00 – Ľudová veselica so živou hudbou (až do rána bieleho)

V priebehu oboch dní si bude môcť verejnosť pozrieť vystavené fotografie jednotlivých krojov a oblečení. Výstavu pripravili študenti Katedry etnológie a folkloristiky UKF v Nitre.

PR článok 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.