UKF ovládol futsal

Pondelkový večer v Športovej hale SPU patril futsalu. V kvalitnom zápase, ktorý sa hral systémom 2×25 minút sme mali možnosť vidieť množstvo pekných akcií, ktorými hráči bavili prítomných divákov. Z víťazného gólu sa napokon tešili hostia z UKF, ktorým sa podarilo triumfovať v pomere 6:9.

Aktéri oboch tímov na palubovku vybehli v sprievode mohutného potlesku a skandovania. Domáca SPU nastúpila v oranžových, hostia z UKF v modrých dresoch. Aj keď bola UKF písaná na svetelnej tabuli ako hosťujúci tím, fanúšikovský tábor vytvoril svojim hráčom priam domáce prostredie.

Po opatrnom úvode stretnutia otvoril skóre v 12. minúte tím UKF, no už o 3 minúty neskôr sa domácim hráčom podarilo vyrovnať. Následne však aj vďaka neustálemu povzbudzovaniu prebrali hráči UKF iniciatívu a ešte do konca polčasu stihli streliť štyri góly, čím si vybojovali pohodlné  vedenie 1:5.

futsal NUD 2014 (3)

Vstup do druhého dejstva sa opäť lepšie vydaril hráčom UKF, ktorí pridali ďalší gól. Vzápätí však z rýchleho protiútoku SPU znížila vedenie hostí.

Naši hráči začali predvádzať futbalové parádičky, zápas mali pevne v rukách, a tak si dovolili zahodiť aj niekoľko ďalších šancí na zvýšenie náskoku. Aj keď hráči SPU začali bojovať a zvýšili snahu neodísť zo zápasu s debaklom, na tesnejší výsledok to nestačilo.

V závere za stavu 5:8 dokázali obe mužstvá ešte raz skórovať a tým určili konečný výsledok stretnutia.

„Atmosféra bola fantastická, diváci povzbudzovali oba tímy, nám dnes zápas vyšiel o čosi lepšie a zaslúžene sme zvíťazili. Podali sme vyrovnaný výkon, všetci sme pracovali pre mužstvo, čo sa odzrkadlilo na góloch, ktoré boli strelené po pekných akciách,“ vyjadril spokojnosť s výsledkom aj herným prejavom hráč tímu UKF Eduard Gajdoš, študent odboru šport a rekreácia.

občas nečas hlasovanie

Autorom otváracieho gólu stretnutia bol hráč s číslom 6 Dávid. „Prvý gól hovorí za všetko, ten sa najviac cení. Všetkým dievčatám sa to páčilo, tribúny dnes proste patrili mne. Ďakujem divákom, že prišli a fandili nám. Dúfam, že o rok ich príde ešte oveľa viac, najmä z UKF. Súper nech sa zmieri s prehrou, sme jednoducho lepší než SPU,“ dodal s veľkým sebavedomím a suverenitou v hlase Dávid, študent telesnej a etickej výchovy.

Po skončení zápasu nemohla chýbať ani tradičná „ďakovačka“, ktorou navzájom poďakovali fanúšikovia hráčom za výkon a hráči za skvelé povzbudzovanie počas celého zápasu. Gratulujeme, UKF!

autor: Marek Žák