Vo volejbale bola úspešnejšia UKF

V rámci Nitrianskych univerzitných dní 2014 sa vo štvrtok 24. apríla konal volejbalový zápas medzi Univerzitou Konštantína filozofa a Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou. Sily v oboch tímoch boli vyrovnané. Hralo sa na tri víťazné body. Kto ich získal skôr, vyslúžil si výhru celého turnaju.

K takémuto priateľskému  podujatiu neodmysliteľne patrí aj dobrá nálada, ktorá sa šírila z tribúny. Bubon, ktorý sa ozýval celou halou SPU, vytvoril tú správnu atmosféru. Diváci povzbudzovali tlieskaním a kričaním SPU alebo UKF. V prvom sete sa oba tímy naháňali v získavaní bodov. Viedli veľmi tesnú bitku, ktorá však skončila v prospech SPU. Skóre z tohto setu (25:22) im zabezpečilo prvý bod v tabuľke.

Volejbal UKF NUD 2014 (1)

Druhý set priniesol divákom veľmi vyrovnanú hru v oboch tímoch. Najprv viedla SPU a hneď si pripísala bod aj UKF. Bola to veľmi nerozhodná hra, v ktorej sme mohli vidieť časté podania a vynikajúce obranné zákroky – bloky. V druhej polovici druhého setu SPU zabojovala viac, a tým si vyslúžila už druhé víťazstvo na sety (25:21).

V treťom sete sa UKF rozbehla a ukázala, čo sa v jej hráčoch naozaj skrýva. V druhej polovici už UKF výrazne viedla a to jej pomohlo k zapísaniu si prvého bodu do tabuľky. Celý set sa skončil so skóre 18:25 pre UKF.

Štvrtý set bol naozaj napínavý. Tesné skóre pre oba tímy zvyšovalo napätie na ihrisku, ako aj na tribúne. Pred koncom však UKF pozbierala všetky svoje sily a opäť vyhrala. S krásnym skóre 21:25. To im zabezpečilo cestu zabojovať  o celkovú výhru tohto turnaju.

Posledný piaty set sa hral len na 15 bodov. Po veľmi napínavom sete sa opäť UKF mohla tešiť z víťazstva. Skóre setu bolo 14:16 a celkové skóre turnaja 2:3 pre UKF. Naši volejbalisti sa preto stali tohtoročnými víťazmi volejbalového turnaja. Gratuluje im celá redakcia časopisu Občas nečas.

autorka: Adriana Antolová