NUD: V areáli ŠD Zobor to opäť žilo vďaka Superstar

Stredy sa na internáte pod Zoborom nesú v znamení tematických akcií v neďalekej Pife, kde sa chodí zabávať najmä spoločensky založená časť študentov. Minulú stredu 30. apríla tomu však bolo inak. Už poobede sa pred hlavnými vchodmi do internátov ŠD Zobor a Hospodár stavali stánky s občerstvením, pivom či hriatou medovinou a na parkovisku sa stavalo pódium. Prirodzene, konal sa  už ďalší ročník populárnej akcie Superstar nitrianskych univerzít organizovaný študentmi UKF a SPU.

Superstar 2014 (7)

Akcia sa odštartovala koncertom nitrianskej kapely INDIVIDUM a po nich nasledovalo zoskupenie Fuera Fondo z Nového Mesta nad Váhom. V priebehu dvoch hodín sa areál ŠD Zobor zaplnil. Pred internátom posedávali študenti na lavičkách s pivom či s niečím malým pod zub.  Aj priestor pod pódiom bol plný zabávajúcich sa študentov.

Po koncertoch dvoch kapiel nasledovalo finále Superstar nitrianskych univerzít, v ktorej si zmerali sily odvážni, no najmä hudobne nadaní študenti oboch univerzít. Piati finalisti, ktorí absolvovali a prešli kastingom 9. apríla, interpretovali dve populárne piesne podľa vlastného výberu. Ich výkony posudzovala porota.

občas nečas hlasovanie

Celým večerom nás sprevádzali v úlohe moderátorov Lukáš ŽiačíkEva Hrnčiarová.

Smola a Hrušky nesklamali

Hlavným programom večera bol pre mnohých koncert kapely Smola a Hrušky, ktorá pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Na Slovensku sú známi ako tvorcovia neoficiálnej maturantskej hymny – Matura a ďalšími piesňami – Fajčiť treba, Pridaj si ma, Na čom záleží, Tangá či iné. Nesklamali a odohrali všetky známe piesne, no aj mnohé ďalšie, do ktorých zapájali aj študentov, ktorých bolo pod pódiom neúrekom. Dobrú atmosféru znásoboval tanec a spev publika.

Po kapele Smola a Hrušky nasledoval ďalší a zároveň posledný koncert bratislavskej kapely Le Payaco, ktorú mnohí študenti poznali vďaka piesni Dobrý večer priatelia alebo Sadni si mi na kolená.

Superstar 2014 (4)

„Afterka“ na Pife

Postupne pribúdalo i študentov a na pódiu sa pomaly program chýlil ku koncu. Avšak, ešte stále bola nachystaná „afterparty“ na Pife, kde sa, ako je zvykom cez nejaké väčšie akcie, opäť nedalo ani pohnúť.

Na akcii bola vysoká účasť, napriek tomu že veľa šťastlivcov, ktorí v piatok nemajú školu, odišlo domov. Na tohtoročnej Superstar ste mali možnosť vidieť nielen študentov z UKF či SPU, ale aj niekoľko stredoškolákov či zvedavých Nitranov, ktorí bývajú v okolí internátov.

 Je pekné vidieť, že hoci na športových zápasoch spolu bojujeme, na takýchto akciách sa dokážeme spojiť, nadviazať nové kontakty a vytvoriť neopakovateľnú atmosféru  

Študenti sú spokojní

A ako hodnotia akciu samotní študenti ?

,,Akciu nemôžem hodnotiť inak ako na výbornú. Študujem v Nitre už druhý rok a každoročné akcie organizované našimi univerzitami sú super, a to najmä Nitrianske univerzitné dni, počas ktorých neviem, kde skôr skočiť, čo je toľko zaujímavých akcií, kde by som chcela ísť,” prezradila nám Gabika.

Z akcie bol nadšený aj prvák Dávid z SPU. ,,Som rád že sa organizujú akcie, kde spolupracujú naše dve univerzity. Je pekné vidieť, že hoci na športových zápasoch spolu bojujeme, na takýchto akciách sa dokážeme spojiť, nadviazať nové priateľstvá a vytvoriť neopakovateľnú atmosféru ,” povedal Dávid.

Superstar nitrianskych univerzít však ani z ďaleka nebola poslednou akciou, preto sledujte pozorne program Nitrianskych univerzitných dní a spríjemnite si aj vy posledné dni semestra nejakým dobrým podujatím alebo akciou.

autorka: Sabína Bekmatovová
foto: Martin Cintula

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.