FINISH PARTY: Posledná akcia pred prázdninami

Leto je už v plnom prúde, dôkazom čoho boli aj minulotýždňové teploty, ktoré sa cez deň  vyšplhali  až na +35 ° C. Nie je teda nič nezvyčajné na tom, že v takomto krásnom počasí sa študentom vôbec nechce pozerať kníh, hoci musia.  Aby sa aspoň trochu odreagovali od nadchádzajúcich krkolomných skúšok, Študentský parlament UKF 10. júna zorganizoval skvelú akciu, ktorou sa síce škola skončila, no leto len začalo – Finish párty s podtitulom Rozlúčka s piatakmi.

Bye bye party foto Martin Cintula

Samozrejme, že sa jej nezúčastnili len piataci, ktorí už majú po štátniciach. Medzi zabávajúcimi sa ľuďmi sme mohli zazrieť aj bežných študentov, ktorí oslavovali úspešne zvládnuté skúškové a jediné, čo ich teraz trápi je naháňanie pedagógov s výkazmi. Nemôžeme však zabudnúť ani na tých, ktorí Bye bye party využili na odreagovanie sa pred poslednými skúškami, ktoré ich delili od vytúžených prázdnin.

Zábava hneď od začiatku

Začalo sa už o 17.00 hod. pred Hospodárom. Prichystané boli tri bazény, gril, súťaže a, samozrejme, penové delo. Študenti sa pomaly zbierali až do neskorších hodín, hrali rôzne hry – volejbal, bedminton či hádzanie balónov napustených vodou. Jednou z najväčších atrakcií však boli bazény, ktoré v tento horúci deň prišli naozaj vhod. O hudbu, ktorá spríjemňovala akciu, sa postaral DJ Vratko. Pre všetkých, ktorí boli hladní, bol vzadu v altánku pripravený gril, kde si mohli upiecť prinesené jedlo.

Atmosféra bola veľmi uvoľnená, študenti sa bavili a boli otvorení všetkým možnostiam výplne času. Najmä piataci, ktorých vysokoškolská éra sa pomaly končí, si užívali ich poslednú párty plnými dúškami.

Bye bye party foto  Martin Cintula (6)

Vydarená akcia pokračovala aj na Pife

„After party“ na Pife – ktorá sa mimochodom zaplnila veľmi rýchlo – začalo o 22.00 hod. a zábava trvala až do skorých ranných hodín. Podľa slov viacerých študentov bolo slabou stránkou akcie jedine to, že tam nebol zaplatený fotograf.

Bola to bomba

Študenti boli z akcie nadšení a hodnotia ju veľmi pozitívne: „Bola to bomba, bavil som sa ako nikdy.  Jednoznačne to bola jedna z najlepších akcií, ktoré som počas svojho štúdia zažil“, hodnotí piatak Michal.

„I keď som prišla z roboty až podvečer, pred internátom bolo už veľa ľudí na dekách  a spolubývajúce vytiahli aj mňa, za čo som im vďačná, pretože som zažila opäť jeden nezabudnuteľný večer. Hoci ma mrzí strata slnečných okuliarov,” povedala Lenka.

Na záver už len zostáva zaželať piatakom veľa šťastia pri hľadaní novej práce a uplatnenia sa v odbore, ktorý vyštudovali, a ostatným študentom zaželať pekné leto – či už relaxačné,  alebo pracovné. V septembri sa pripravte na ďalšie akcie!

autorka: Sabína Bekmatovová
foto: Martin Cintula, Zuzana Harvánková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.