Veľké dobrodružstvo (nielen) pre najmenších

Mravcov je na zemi veľmi veľa, veď na jedného človeka ich v prírode pripadá až milión. Sú veľmi silné a majú hlavičku, tykadlá, bruško, nožičky. Všetky sú takmer rovnaké. Až na jedného – toho s bodkovanou šatkou. A práve ten zavítal do Divadla Andreja Bagara. Vitaj, Ferdo.

ferdo1
Ferdo Mravec nie je len taký obyčajný mravec. Spoznajte ho spolu s nami

Neobyčajný príbeh neobyčajného mravca je snáď najznámejšou rozprávkou, ktorú nepozná asi len ten, kto dieťaťom nikdy nebol. Šikovné ruky, bystrý rozum a bodkovaná šatka nemohli chýbať ani divadelnému Ferdovi v podaní Juraja Ďuriša. Keď ho vykázali z mraveniska, musel použiť svoj um a dôvtip, aby vykonal hrdinský čin a mohol sa vrátiť domov. Počas svojho putovania zapriahol do vozíka slimáka (Martin Nahálka), skrotil bojazlivého lúčneho koníka (Roman Poláčik) a porazil aj strašného mravcoleva. Ako však dopadlo stretnutie s krásnou lienkou (Kristína Turjanová) a či jej nakoniec náš mravec odolal, to uvidíte, ak navštívite pestrofarebnú lúku plnú zaujímavých postavičiek.

ferdo2

„Mravec robí, jasná vec, viacej ako Japonec,“ zaznieva v jednom z mravčích pokrikov. „Makať“ sa však muselo nielen v mravenisku, ale hlavne na pódiu počas dvojmesačnej prípravy. Predstavenie je totiž poprepletané nielen dialógmi, spevom a tancom, ale aj výbornými akrobatickými výkonmi, za ktorých nacvičením stojí Helena Škovierová. Môžete sa tešiť na trampolíny, skákajúce topánky či visiace šály. A ako sa zhostili takejto výzvy samotní herci? Verte, že hanbiť by sa za také prevedenie nemuseli ani profesionálni akrobati.

ferdo4
Za neuveriteľné akrobatické výkony hercov môže aj Helena Škovierová

Farebná scéna, pestré kostýmy a svet drobného hmyzu v spojení s chytľavou hudbou, pod ktorú sa podpísal Andrej Kalinka, zas roztancuje malých aj veľkých a pesničky si budete spievať ešte dlhú dobu. To vravíme z vlastnej skúsenosti. Aj keď je rozprávka určená predovšetkým pre deti, dojmy zanechá stopercentne aj v dospelých. Veď ešte teraz máme pocit, že musíme pomôcť Ferdovi chytiť lúčneho koníka a vyslobodiť ho z väzenia. Pridáte sa do tímu Ferda Mravca a podporíte ho pri vykonávaní hrdinského činu aj vy?

autorka: Mária Brišová
foto: Collavino

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.