Kultúrny detox: Jún 2014

Učíte sa na skúšky a v čase študijných prestávok len bezducho hľadíte z okna, lebo nie je čo robiť? Verte, že v Nitre sa stále niečo kultúrne deje. My vám preto ponúkame možnosti, vďaka ktorým nebudete mať na učenie toľko času, koľko ste si naivne naplánovali. Tak štúdiu zdar a kultúre zvlášť.

V4 - autor Karel CzechStretneme sa v divadle: 9. – 11. júna

Všetci spolužiaci a kamaráti sú už doma a vy, popritom ako čakáte na posledné známky v Ais-e, nemáte s kým ísť von? Žiadny strach, zoberte si kultúrneho ducha a príďte sa stretnúť na 16. ročník tradičnej prehliadky divadiel a divadelných škôl krajín V4 pod názvom Stretnutie, Setkání, Spotkanie, Találkozás. Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre vám opäť ponúka tri dni plné divadelného umenia, priateľstva, vzájomnosti, ľudskej blízkosti i profesionálnej dokonalosti. Tak dostretnutia!

Tvorivé remeslo: 14. júna

Niečo by ste robili, ale neviete čo? OZ Trafačka vás pozýva na sériu letných remeselných dielní. Budete si môcť vyskúšať remeselné techniky, ktoré sa čoraz viac odsúvajú do úzadia. Príďte si vyrobiť napríklad vtáčiu búdku 14. júna od 10.00 hod. na dvor pred Trafačkou.

trafacka

plesata spevackaPlešatá speváčka: 26. júna

V divadle by ste najradšej spávali a absurdný humor je vaším druhým menom? V tom prípade je inscenácia Plešatá speváčka pre vás ako stvorená. Vstupenky by ste si však mali rezervovať čo najskôr, pretože na 26. júna je v Divadle Andreja Bagara pripravená derniéra.

.

saragossa bandLegenda opäť na Slovensku: 28. júna

Po piatich rokoch prichádza opäť do Nitry legendárna skupina Saragossa Band. Ak si myslíte, že vám to nič nehovorí, vedzte, že ste na poriadnom omyle. Na ich nesmrteľné hity ste určite nejeden raz vrteli bokmi aj vy. Kapela zahrá naživo v nitrianskom amfiteátri 28. júna.

IDENTITY: do 6. júla

Hľadáte vlastnú identitu, ale nedarí sa vám? A skúšali ste to už v galérii? Možno vám pomôže spoločná výstava Aleny Adamíkovej a Márie Čorejovej IDENTITY (ľahkosť hľadania). Tá totiž mapuje momenty hľadania a definovania ľudskej identity. Vďaka tomu, že ide o projekt dvoch umelkýň, uvidíte dva odlišné výtvarné pohľady. Času na návštevu galérie máte dosť, lebo výstava trvá do 6. júla, no nepremeškajte to.

autorka: Mária Brišová
foto: fotografie a ilustrácie podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.