Stretneme sa na Stretnutí

Všetci divadelne závislí, pozor! Už o pár dní sa v Starom divadle uskutoční 16. ročník tradičnej prehliadky divadiel a divadelných škôl krajín V4 pod názvom Stretnutie, Setkání, Spotkanie, Találkozás.

V4 - autor Karel CzechPravidelne konajúci sa festival sa tento rok bude niesť v duchu témy: vzájomný vzťah človeka tvorcu, človeka v tvorbe a človeka, pre ktorého sa tvorí. Tri dni festivalu (9.-11. jún) budú presiaknuté nielen divadlom, ale aj priateľstvom, ľudskou blízkosťou, profesionalitou a inšpiráciami. Nuda zaručene nehrozí, pretože sa predstaví viacero súborov. A to znamená jediné: poriadnu pestrosť a množstvo predstavení. Verte, že vyberať bude z čoho.

Tešiť sa môžete na skutočne bohatý program, takže naprázdno neodíde nikto. Čo vás teda čaká a neminie? Festival otvoria rozprávkové tri prasiatka s vlkom a vďaka vtákovinám zistíte, čo trápi a teší dospievajúcich. 50., 60. a 70. roky minulého storočia vám pripomenú grafické básne Václava Havla a nebude chýbať ani etnopohyb, pantomíma či ľudový tanec. Na základe kultového filmu Larsa von Triera vzniklo aj predstavenie Dogville, ktoré na festivale istotne nebude chýbať. V stane na tržnici zas pochopíte cestu Ruska k totalite tak, ako ju opísala zavraždená ruská novinárka.

Na divadelných doskách opäť ožije Jánošík a jeho družina, ale aj cirkusanti, ktorí vám predstavia svoj magický a netradičný život. Podarí sa nájsť odpoveď na otázku Čo je dobro a čo zlo? alebo siláka, ktorý dokáže prilákať kačicu? Zistíte, ako sa stať nesmrteľným, ale aj to, či sa viete v prípade potreby zmeniť na nosorožca. V predstaveniach vám nebudú chýbať humorné situácie, rozprávkové prostredie, filozofické úvahy, hrôzostrašné krimi, absurdita či hľadanie lásky. Preto určite nie je dôvod na dlhé premýšľanie, stačí prísť a nechať sa vtiahnuť do nekonečného sveta divadla. Tak čo? Stretneme sa na Stretnutí?

Program podujatia nájdete TU.

autorka: Mária Brišová
foto: plagát podujatia

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.