Keď príde hlad, aj vojenské chutí

 Na začiatku sa zamyslime ako Amélia z Montmartru. Koľko ľudí v tomto meste a v tejto chvíli dosahuje „orgazmus“ chuti? Zrejme ich bude minimálne pätnásť. Chudobným študentom na to stačí naozaj málo. Keďže väčšinou hladujú, pôžitok zažívajú i pri (pravdepodobne nie veľmi častej) konzumácii celkom bežných pokrmov. Kto si životom na internáte, ďaleko od maminej kuchyne, neprešiel, ten nikdy nepochopí. To utrpenie, keď na zábavu máte, ale na chlieb vám už nezostalo…

potravinove balicky (9)

Najlepší spôsob, ako sa tomuto stavu vyhnúť, je urobiť si kvalitné zásoby. Možno i na celé roky dopredu. Prirodzene, hovoríme o jedle. Predstava toho, že nás netlačí záručná doba potravinových výrobkov je skvelá. Niektorí sa možno nazdávajú, že aj nereálna. Tí zrejme nepočuli o vojenskej strave.

Existujú potravinové balíčky, ktorých obsah dokáže vojakovi zabezpečiť energiu na celý deň. Študenti síce vonkoncom nie sú vojaci, ale energiu potrebujú. Musia predsa v škole podávať tie najlepšie výkony alebo aspoň zostať pri plnom vedomí. Zadovážiť si  balíček nie je vôbec ťažké. Aj keď „lacný špás“ to veru tiež nie je. Ceny sa pohybujú okolo ôsmich eur. No keď máte v zálohe čo len jeden z týchto „zázrakov“, hneď sa cítite istejšie. V krízových situáciách, kedy naozaj nemáte čo do úst, lebo ste si financie zle rozložili alebo ste si ani nemali čo rozložiť, vám padne vhod.

potravinove balicky (7)

Obsah jedného balíčka tvorí: bezplamenný ohrievač, hlavné jedlo (fazuľa s klobásou), paradajková polievka, čokoláda, sušené ovocie, špeciálne sušienky, sladené kondenzované mlieko, bonbón s extraktom z kávy, bonbón s vitamínom C, žuvačka, cukor, instantný čaj, lyžica, vidlička nôž, igelitové vrecko, navlhčený obrúsok, zápalky, toaletný papier, soľ, korenie, instantný citrónový nápoj, voda na bezplamenný ohrievač.

Kompletný obed, ktorý vo vnútri nájdete, je vcelku chutný. Nie je to síce typ jedla, na ktorom by ste si pochutnali každý deň. Avšak, svoj účel jednoznačne plní. Nielenže vás nasýti, ale aj rozprúdi činnosť čriev.

Ak sa vám tento nápad pozdáva a vidíte súvislosť medzi študentom v Nitre a vojakom v Afganistane, hurá na potravinové balíčky!

autorka: Anna Patková
foto: autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.