Punk rock je ich život

Pre niekoho prachom zapadnutá história, no pre iného stále aktuálna muzika. Reč je o slovenskej punkovej legende, kapele Konflikt. Členovia opäť navštívili Novú Pekáreň 15. novembra a poriadne to tam roztočili. Rebel, Prečo?, Takí sme či Mŕtva planéta. Všetky tieto kultové piesne naberajú na rozmere práve tým, že rozprávajú príbeh súčasných i bývalých členov kapely.

Konflikt

Ani chladný podvečer neodradil fanúšikov od toho, aby prišli podporiť a vypočuť si punk v plnej paráde. Energicky nabitá šou a zbesilé pogo pod pódiom. Konflikt v staronovej zostave ukázal, že tu stále bude pre ľudí a nie pre peniaze. Gitaru, tak ako doteraz, pevne držal v ruke líder kapely a spevák Jury. Samozrejme, že ani tentokrát nezabudol na svoj povestný kilt. Basu mal na starosti Kristi, ktorý v kapele hral už predtým. Trio dopĺňa Lojzo a jeho rytmické bicie. Na koncerte, mimo iného, vystúpili aj pop-punkový Fishing strip, rockový Before the zero day a funk-punková Patália. A ako spieva Konflikt, nechýbala ani „najlepšia vec na občerstvenie – veľké pivo chladené.“

Skupina Konflikt funguje na hudobnej scéne už dvadsaťštyri rokov. Patrí medzi najlepšie punkové kapely na Slovensku. Od roku 1998 sa stali známymi po celej strednej Európe. Skupina odohrala vyše 1400 koncertov. Na spoločnom pódiu vystúpila s menami ako napr: Sex Pistols, Misfits, Toy Dolls, Alice in Chains, Offspring, The Exploited a mnohými inými, pričom si stále zachovávajú svoju pravú tvár a postoje, či už životné, alebo politické.

autor: Pavol Sivák
foto: konflikt.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.