Futsalisti UKF nadelili debakel SPU

Počas Študentských dní nitrianskych univerzít, ktoré prebiehajú od 12. novembra, sa už tradične odohral aj exhibičný futsalový zápas medzi SPU a UKF. Ich posledné meranie síl na palubovke športovej haly SPU v apríli dopadlo víťazstvom 6:9 pre neďalekých hostí. Naša redakcia sa, samozrejme, zúčastnila aj zápasu, ktorý sa konal v stredu 19. novembra. Jeho výsledok 6:13 prekvapil nejedného diváka.

Futsal 1

Obidva tímy nastúpili na zápas, hrajúci sa systémom 2×25 minút, vo svojich tradičných farbách, poľnohospodári v oranžových a filozofi v modrých dresoch. Aj keď divácka kulisa bola tentoraz o čosi slabšia a nepodarilo sa zaplniť ani polovicu haly, zápas sa niesol v dobrej atmosfére, ktorú sme mohli pocítiť už pri individuálnom predstavovaní jednotlivých hráčov univerzitných tímov za búrlivého aplauzu.

Futsal 2

Hoci úvodná aktivita patrila hráčom v modrých dresoch, prvý gól sa, paradoxne, podarilo streliť v 6. minúte hráčom SPU. Zápasu od začiatku nechýbal náboj a aj keď sa hral hlavne pre pobavenie diváka, hráči si nič nedarovali a do všetkých súbojov vkladali 100 % svojich síl. A boli to práve osobné súboje, ktoré vytvárali značný rozdiel na palubovke. Hráčom UKF sa ich darilo vyhrávať celý zápas a prevaha bola na ich strane, keď veľmi často dokázali nedôslednú obranu súpera po vyhratom súboji prečísliť o jedného či dvoch hráčov. Aj preto sme na svetelnej tabuli za 13 minút mohli vidieť stav už 1:8, ktorý však SPU po pridaní dvoch gólov na konci polčasu skorigovala.

Futsal 5Úvod druhého dejstva bol opatrný ako z jednej, tak aj z druhej strany. Nikto nechcel spraviť zbytočnú chybu. Tak ako v prvom polčase, aj v tomto prvý gól v 6. minúte vstrelila SPU, no pre ich priaznivcov, žiaľ, do vlastnej bránky. „Modrí“ už zápas kontrolovali, a tak sa nedal prehliadnuť ani ich pokles snahy prechádzať do „smrtiacich“ protiútokov, podobných tým z prvého polčasu.

Dôležitou postavou zápasu bol určite brankár UKF Adam Rusznák s číslom jeden na drese, ktorý pôsobil počas celého duelu sebaisto a svoje mužstvo podržal v nejednom prípade, keď dokázal napraviť aj svoje chyby. Zápas sa tak skončil nečakanou a vysokou výhrou 6:13 v prospech UKF.