Hokejové derby víťazné pre SPU

Športová udalosť roka pre dve najväčšie nitrianske univerzity skončila celkom nečakane. Vo výbornej atmosfére a vyrovnanom zápase boli diváci svedkami nájazdov. Tie skončili víťazne najprv pre UKF, no po dodatočnej sérii, v ktorej otočila SPU, prevzali Putovný pohár rektorov symbolicky obaja kapitáni mužstiev.

Hokejový zápas medzi tímami „UKF Pekné ženy“ a „SPU Hnojári“ sprevádzala od začiatku výborná atmosféra, o ktorú sa postarali fankluby obidvoch vysokých škôl. Študenti našej univerzity sa už tradične stretli vo veľkom počte pred budovou ŠD Zobor, odkiaľ ich čakal pochod ku hokejovému štadiónu. Ešte pred samotným zahájením pochodu boli vyhlásené viaceré súťaže pre záujemcov, ktoré zahŕňali napríklad preteky v pití piva alebo, pre chlapcov, prenášanie žien z bodu A do bodu B. Následný presun študentov ku aréne HK Nitra sprevádzali viaceré hlasné pokriky, ktoré predznamenávali, že na zápase bude naozaj hlučno a rivalita medzi hokejistami sa prenesie aj medzi fanúšikov.

Ešte pred úvodom zápasu nahrali viacerí hokejisti vtipné videá, ktoré boli súčasťou otváracieho ceremoniálu. Po predstavení hráčov bolo vhodené úvodné buly a zápas sa mohol začať. Hralo sa vo svižnom tempe a góly padali jedna radosť. Ľudia sa zabávali hokejom, ale nielen ním. Niektorí hráči sa obliekli do vtipných kostýmov, medzi ktorými sme mohli vidieť legendárneho Zorra, klauna, mníšku či leva. Od začiatku bolo vidno, že hokejisti sa zápasom bavia. Predvádzali rôzne parádičky, vtipné prihrávky, ale aj pekné gólové strely. Celkovo videli diváci v prvej tretine až sedem gólov a vedenie konkurenčnej SPU 4:3.

Hokej UKF vs SPU 2014 (2)

V druhej tretine sa UKF prebudila a hráči nasúkali tri góly, zatiaľ čo SPU len jeden. Veľa po hokejovej stránke sa v druhej časti hry vidieť nedalo, keďže od polovice zápasu sa strhla hromadná bitka, samozrejme, iba pre oko diváka, žiadne skutočné bitky na život a na smrť. Hráči už po druhej perióde oslavovali s fanúšikmi ako keby vyhrali. Robili rôzne ovácie a diváci sa im odvďačili mexickými vlnami. Do nálady zahral aj „slovenský Freddie Mercury“ Peter Pačút. Pri najznámejších pesničkách ako We will rock youWe are the champions sa rozospieval snáď celý štadión. Bolo jasné, že je úplne jedno, kto vyhrá, lebo víťazom budú všetci. Poslednú časť hry obohatilo množstvo gólov a stav 11:11, po ktorom nasledovali nájazdy.

Po troch sériách viedla SPU 2:1 a hráči sa už tešili z víťazstva. Diváci začali opúšťať štadión, vtedy sa však rozhodlo, že nasledujú ešte ďalšie dve série nájazdov. V nich najskôr výsledok vo svoj prospech otočila UKF, neskôr však na nájazdy vyhrala SPU. Hoci teda oficiálne vyhrala SPU, pohár zodvihli nad hlavu kapitáni oboch mužstiev spolu, a tak sa derby skončilo po všetkých stránkach nerozhodne. „Ani neviem, kto vlastne vyhral, ale to je úplne jedno. Najdôležitejšie je, že sme sa skvelo zabavili,“ vyjadril sa jeden z fanúšikov UKF. Zápas tak mal všetko, čo mohli účastníci stretnutia očakávať. A možno aj niečo viac.

UKF Pekné ženy – SPU Hnojári 11:11 (3:4, 3:1, 5:6). Nájazdy dopadli nakoniec v prospech SPU.

autor: Viktor Háber
foto: Martin Cintula

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.