Kde si dobiť kartu na obed?

Určite ste si všimli dlhšiu neprítomnosť pani pokladníčky pri pokladni v budove na Ulici Boženy Slančíkovej 1, kde si väčšina z nás chodí nabíjať svoju Isic-kartu na obedy. Zisťovali sme pre vás, z akých dôvodov nie je prítomná, prečo za ňu nebola do dnešných dní dosadená náhrada a aké ďalšie možnosti v oblasti dobíjania karty na obedy sú nám ponúkané na našej univerzite.

pokladňa UKF

Už v pondelok ráno 13. októbra zarazilo zavreté okienko na pokladni a nápis “Uzavreté z dôvodu PN”. Počas prvého týždňa sme sledovali veľké množstvo študentov, ktorí pri zistení, že pokladňa nefunguje, vyzerali značne skleslo. Názory študentov na vzniknutú situáciu boli negatívne, väčšinou reagovali nahnevane, prípadne si odišli kartu rovno nabiť na iné miesto. Aj to bolo podnetom, prečo sme sa rozhodli zistiť pre vás niekoľko informácií.

Čo má robiť študent, ktorý má 15-minútovú prestávku, počas ktorej nemá čas ísť si nabiť kartu do inej budovy školy, a zistí, že na karte nemá peniaze na dnešný obed? Mal si priebežne kontrolovať množstvo peňazí na karte alebo si mal nabiť kartu na celý mesiac. Takto sa nám k položenej otázke vyjadril riaditeľ internátu ŠD Nitra Milan Masár. Pýtali sme sa tiež na neprítomnosť pokladníčky. Odpoveďou na jej neprítomnosť je pobyt v nemocnici súvisiaci s operáciou, ktorú podstúpila. Milan Masár sa pre Občas nečas taktiež vyjadril, že doba, počas ktorej bude pokladňa uzavretá, môže byť niekoľko týždňov. Náhrada za ňu v čase jej neprítomnosti by bola nutná iba v prípade, kedy by bola na PN dlhodobo. Zo zistených informácií však vieme, že sa plánuje vrátiť hneď, ako to jej zdravotný stav dovolí. Ak by nastali nejaké komplikácie s jej zdravotným stavom, ktoré by nedovoľovali nástup ani po dlhšej dobe, situácia by sa začala riešiť.

Možnosti ponúkané študentom našej univerzity

My, študenti, sme sa síce spoliehali na pokladňu v budove na Ulici Boženy Slančíkovej, ale musíme si uvedomiť, že táto pokladňa patrí medzi výpomoc tých väčších a kedysi v tejto budove ani nebola. Naša škola ponúka mnoho ďalších alternatív. K ním patrí napríklad aj internetbanking, ktorý sa stal medzi študentmi obľúbeným, pretože si vedia dobiť kredit na kartu z pohodlia domova alebo internátu a rovno si môžu vybrať aj obed pre ďalšie dni. Nesmieme však zabudnúť na to, že prevod peňazí nie je okamžitý a môže trvať niekoľko dní. Medzi ďalšie alternatívy patrí pokladňa na Triede Andreja Hlinku alebo bufet v ŠD Zobor.

Preto si radšej peniaze na karte priebežne kontrolujte alebo spravte niečo pre svoje zdravie a prázdny žalúdok a prejdite sa do vedľajšej budovy. Na záver prajeme pani pokladníčke skoré uzdravenie a vám, študenti, dobrú chuť!

autorka: Michaela Harabišová
foto: Matúš Kamenický

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.