Stolnotenisový turnaj v réžii UKF

Traja medailisti

Popri ošiali z hokeja viacerí študenti prehliadli, že sa 26. novembra konal aj turnaj v stolnom tenise. Účasť bola napriek tomu hojná a medailové pozície kompletne obsadili žiaci UKF.

Deň po hokejovom zápase „filozofov“ a „hnojárov“ mali študenti najväčších nitrianskych univerzít možnosť zahrať si ping pong. Turnaj usporiadala naša univerzita v priestoroch telocvične na ŠD Zobor. Od 13.30 hod. mali záujemcovia možnosť zaregistrovať sa a zapojiť sa do plánovanej športovej udalosti. Študenti sa zišli v hojnom počte, a tak trval ich zápis dlhšie, než sa predpokladalo. Plánovaný začiatok sa posunul z druhej hodiny na 14.15.

Vem Camará - Capoeira
Vem Camará – Capoeira

Podobne ako pri hokejovom stretnutí, aj stolný tenis sprevádzal menší otvárací ceremoniál. V ňom vystúpili tanečníci nitrianskeho klubu Vem Camará – Capoeira. Tí predviedli divákom tradičný brazílsky tanec capoeira, ktorý sa označuje ako tanec bývalých otrokov. Po ňom už moderátori povolali zaregistrovaných hráčov, aby sa postavili ku stolom a začali zápas. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, konkrétne v mužskej a v ženskej. Turnaja sa okrem amatérskych hráčov zúčastnili aj viacerí profesionáli a na hernom prevedení to bolo skutočne badateľné. V dynamickom tempe sa hralo na dva víťazné sety systémom play-off. To znamená, že kto prehral zápas, mohol sa rovno pobrať domov. Celkovo boli k dispozícii štyri stoly a zápasy sa tak mohli hrať simultánne.

Rozohrávky pred zápasom
Rozohrávky pred zápasom

Po zhruba hodine a štvrť boli vyhlásení víťazi. Mužskú kategóriu vyhral podľa očakávaní bývalý slovenský reprezentant v stolnom tenise Juraj Žatko. V ženskej kategórii sa prebojovala na prvú priečku Barbora Kaľavská. Obaja víťazi sú študentmi UKF, a tak sa podarilo reprezentantom našej univerzity vybojovať najcennejší kov v obidvoch kategóriách. Víťazi, ale aj druhí a tretí v poradí, získali hodnotné ceny, ako napríklad sadu tenisových loptičiek, šiltovku, čokoládu, pero či kalendár. Víťaz navyše dostal aj praktický shaker. Celkovo sa účastníci skvelo zabavili dobre si zašportovali.

Tri medailistky
Tri medailistky
Traja medailisti
Traja medailisti

autor: Viktor Háber
foto: autor

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.