Cirkulátor – galavečer študentskej marketingovej súťaže 2014

Jubilejný desiaty ročník galavečera študentskej súťaže Cirkulátor sa uskotočnil šestnásteho decembra 2014. Nová Pekáreň sa premenila na sálu plnú krásnych dám a šarmantných mužov a vyhodnotenie najlepších prác sa mohlo začať.

Cirkulátor2

Napriek upršanému počasiu sa podvečer šestnásteho decembra presúvali mladí talentovaní  ľudia do Novej Pekárne, ktorá sa nachádza blízko autobusovej stanice. Desiaty ročník slávnostného galavečera  marketingovej súťaže Cirkulátor bol do týchto netradičných priestorov presunutý z finančných dôvodov. To však neubralo nič zo slávnostnej atmosféry.

Pod taktovkou Bronislavy Štefundovej sa v malom útulnom priestore, kde bolo zakázané fajčiť, stretlo zopár desiatok nadšencov kreativity a marketingu. Po tom, ako sme si odložili kabáty a pousádzali sa do drevených boxov s výhľadom na pripravené javisko, sme síce museli viac ako pol hodinu čakať, kým sa vyhodnotenie začne. No následne už bol priebeh celého večera plynulý.

Cirkulátor1

Ostrieľaná moderátorka FUN Rádia a študent našej univerzity Reno Kubovič sprevádzali divákov galavečerom príjemným hlasom s jemným nenúteným humorom. Predstavovali víťazov jednotlivých kategórií, ku ktorým patrili printová komerčná a nekomerčná reklama, reklamný dizajn, logo/značka, reklamná fotografia, reklamný text alebo slogan, nové a multimediálne formy reklamy, marketingová kampaň, audiovizuálna komerčná a nekomerčná reklama a skupinový projekt. Všetky ohodnotené práce boli od tretieho po prvé miesto premietnuté na stene pod pódiom, aby mali všetci zúčastnení šancu vidieť, či je ohodnotená práca skutočne kvalitná a čím zaujala porotu. Zlyhala však technika (čo mohlo súvisieť so spomínaným nedostatkom finačných prostriedkov), a preto boli premietané vo veľmi nízkej kvalite v sivozelenom odtieni. A tak nezainteresovaný divák nemal šancu určiť, čo bolo skutočným cieľom práce. Všetky súťažné práce prešli rukou odbornej poroty a kompletný zoznam víťazov si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Cirkulátora.

Cirkulátor3

A ako bola s galavečerom spokojná samotná organizátorka? „Všetky práce boli naozaj nápadité a prišlo ich veľké množstvo, no do budúcnosti dúfam, že ich bude stále viac a Cirkulátor sa dostane do širšieho povedomia ľudí.“ Na otázku, prečo sa tento rok konal galavečer v priestoroch Novej Pekárne a nie v hlavnej aule na Triede Andreja Hlinku ako po minulé roky, odpovedala Bronislava Štefundová nasledovne: „Tento rok, nám, žiaľ, nevyšli financie, preto sa galavečer konal v skromnejších priestoroch Novej Pekárne. Kvôli malej účasti spoznorov boli aj ceny pre súťažiacich skromnejšie, no všetci pevne veríme, že to robia najmä kvôli skúsenostiam, ktoré im súťaž ponúkne, a nie kvôli vecným cenám.“

Špeciálnu cenu, kurz marketingu a reklamy, dostal Michal Škvarenina, ktorého práce porotu nadchli najviac. Po slávnostnom vyhodnotení ocenených pokračoval galavečer afterparty pri disco svetlách. Všetci prítomní sa mohli občerstviť ponúkanými chlebíčkami a minerálkou, a komu sa málilo, mohol si pri bare dokúpiť iné alko i nealko nápoje.

Zostáva nám len skonštatovať, že napriek obmedzeným financiám sa glanc a skutočná myšlienka galavečera nestratili. Prítomní sa dobre zabávali pri príjemnej hudbe a pocit dobre vykonanej práce hrial pri srdci ako súťažiacich, tak i organizátorov.

autorky: Simona Bagová, Martina Dudíková
foto: Martin Rampáček