Kultúrny detox: Január 2015

Začiatok nového roka sa stále spája s predsavzatiami, sľubmi i nádejami. To, či sa splnia, je len na vás, ale vieme, že pri tom budete potrebovať veľa energie a sviežosti. Preto sme si už tradične pre vás pripravili výber hudobných, filmových či športových akcií, ktoré vám pomôžu udržiavať si dobrú náladu a úsmev počas celého mesiaca. Nebojte sa skúšok, zabudnite na mrazivé dni a noci a vykročte s nami v novom roku tou pravou, kultúrnou nohou.

Čierno-čierneČierno-čierne: 10. január

DJ Anthony Donutt, Supa, Delik a Jozef Engerer. V rámci turné s názvom Čierne tour 2015 vám títo hudobníci predstavia album Čierne dni. Rap, hip-hop, skvelá párty a zábava. Ak ešte váhate, možno vás navnadí, že pre vás organizátori vymysleli aj špeciálne prekvapenie. Nechajte sa teda prekvapiť v priestoroch Novej pekárne už túto sobotu od 22.00 hod.

Režisérova nymfomanka: 12. január

Režisérova nymfomanka

Hlbší, zmyselnejší, zrozumiteľnejší. Takýto je podľa mnohých kritík film Nymfomanka: Režisérsky strih. Omnoho dlhšie spracovanie oproti pôvodnému ponúka divákom nový pohľad na kultový príbeh nymfomanky, vyobrazený z viacerých strán. Prvú časť kontroverznej snímky uvedie Kinoklub Tatra od 19.00 hod. Druhá časť bude uvedená 19. januára znovu o 19.00 hod.

Vínna cesta až k zámkuVínna cesta až k zámku: 16. január

Ochutnajte víno od vinárstva Dubovský a Grančič v priestoroch nitrianskej pivnice. Pripravená je nielen ochutnávka rôznych vín, ale aj syrových pochúťok. Navyše vás čaká aj diskusia s úspešnými vinármi. Degustácia sa uskutoční v priestoroch Pivnice pod hradom od 18.00 hod., svoju účasť však musíte nahlásiť a vopred potvrdiť.

S tipom za pohybomS tipom za pohybom: 18. január

Rozhýbať sa? Na ľade? To znie ako ideálna januárová kombinácia. Pre malých, väčších aj najväčších je tu preto možnosť prísť sa zabaviť a vyšantiť na ľade. Okrem základnej výbavy si niečo zabaľte aj pre opustené deti z detských domovov, ako napríklad knihu či hračku. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Hokejovej haly Klokočina od 12.30 hod.

Funky funkFunky funk: 24. január

Zmes funky rytmov vám prinesie projekt Mr. Moon. Funky fusion beat band rozhýbe každého domaseda a zanechá vo vás len dobrú náladu a úsmev. Môžete sa tešiť na vlastné songy, ako aj prearanžované staré funky hity. V priestoroch Music a Cafe od 20.30 hod.

Hviezdy trochu inakHviezdy trochu inak:
28. január

Čo sa stane, keď sa na jednom mieste stretnú Jan Kraus a Milan Lasica? Budete mať možnosť zistiť to už čoskoro, a to na akcii s názvom Jan Kraus aneb hvězdy jak je neznáte… Hosťom Jana Krausa bude už spomínaný Milan Lasica, hudobne vás večerom prevedie speváčka Kristína. Podujatie sa uskutoční v priestoroch PKO Nitra od 19.00 hod.

autorka: Lenka Varchoľaková
foto: plagáty a ilustrácie podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.