UKF sa priznala!

Od úplne jednoduchých a nevinných priznaní, že študenti sa boja matiky v novom semestri, sa dozviete aj poriadne pikantnosti. Servítku pred ústa si tu mnohí nedávajú. Ani nemusia, všetky priznania sú anonymné, preto posúdiť, či je dané priznanie skutočné, alebo len poriadne prifarbené, musí každý sám.

Priznaj sa BEZ POPISKU_autor priznaj.sk

„Priznávam sa k tomu, k čomu sa mám priznať. Lebo ak by som sa mal priznať k tomu nepriznanému, priznal by som sa priznaním nepriznaného daňového priznania.“ Áno, aj toto nájdete na stránke priznaj.sk, kde si študenti ventilujú svoje nervy a často sa priznajú aj k veľmi chúlostivým veciam. „Som piatak na vš, som stále panic a nehanbím sa za to,“ píše sa na portáli, ktorý zahrňuje priznania všetkých študentov slovenských škôl.

Naša univerzita má na tejto stránke záložku spolu s ďalšou univerzitou, ktorá sídli v Nitre – s SPU. Doteraz sem študenti týchto univerzít napísali 520 priznaní a celkovo pridali slovenskí študenti až 7500 priznaní! Čo ich motivuje k tomu, aby sem publikovali svoje najväčšie a často i najtrápnejšie tajomstvá? „Keby som zažila niečo kuriózne a chcela by som sa pochváliť ostatným, ale zároveň by som sa za to aj hanbila, urobila by som to cez priznania,“ prezrádza svoju motiváciu študentka kulturológie Klára. Iný názor má na to študent matematiky Jozef: „Asi by som musel byť pod parou, aby som tam niečo vôbec pridával.“ 

Mnoho ľudí má strach, že ich tajomstvo sa na internetovú verejnosť dostane aj s menom odosielateľa. Admin z portálu priznaj.sk Dávid však takúto možnosť nepripúšťa: „Všetky priznania sú anonymné, pretože vôbec na server neukladáme IP adresu odosielateľa. Jediné, čo sa uloží, je text a čas pridania daného priznania.“

Priznaj sa BEZ POPISKU_autor Facebook

Stránky s priznaniami nie sú len pre študentov, svoju ponuku totiž portál rozšíril aj o Priznania stredoškolákov. A aby im nikto nezávidel, tak existuje aj sekcia Priznania chlapcov a Priznania dievčat. Aj tu nájdete pikantnejšie výroky a zážitky, ale objavujú sa tu aj klasické želania lásky na celý život alebo aspoň túžba po partnerovi, ktorý vám bude verný. Takisto sociálne siete začali v poslednom čase s priznaniami každého druhu. Priznania lesbičiek a gayov, hasičov, žien, Zvolenčanov, Priznania z diskoték, ale našli sme aj Priznania mlynov, sexu či policajtov. Kto sa chce k niečomu priznať, stačí, ak si vyberie vhodnú skupinu a môže svetu prezradiť svoje tajomstvo, prípadne nájsť svoj objekt záujmu, ako sme našli na priznaj.sk: „Páči sa mi jeden chlapec, stále sa na mňa usmieva, je z UKF, študuje telocvik, má hnedé vlasy a hnedé oči, má červené BMW a celý je úplne úžasný… Prosím ťa, ozvi sa…“ Netreba však zabúdať, že tento portál je anonymný, preto sa z neho zoznamka asi nikdy nestane.

A ako vnímajú tento portál a priznania naši učitelia? „Ako pedagóg, ktorý sa zaoberá médiami na internete a politickou participáciou, vítam využívanie internetu na oprávnenú a konštruktívnu kritiku, a to aj v rámci prijateľného humoru. Internet sa však, ako akékoľvek iné médium, dá aj zneužiť. K jeho užívaniu treba pristupovať v rámci všeobecných etických a spoločenských pravidiel,“ myslí si Andrea Chlebcová Hečková z katedry žurnalistiky. Takže pridávajte priznania, smejte sa na nich a prípadne sa z nich aj poučte.

autorka: Andrea Janovská
foto: facebook.com, priznaj.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.