Začala sa vonkajšia rekonštrukcia ŠD Nitra

Študentský domov Nitra je v stave rekonštrukcie. Univerzita začala so stavbou lešenia na ubytovacej časti objektu, práce by však nemali výrazne zasiahnuť do života ubytovaných študentov.

šd nitra (1)ŠD Nitra je jedným z internátov Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Okrem možnosti ubytovania študentov ponúka priestory aj niekoľkým katedrám na každodenné vyučovanie. V tomto období, medzi zimným a letným semestrom, je na internátnych izbách neporovnateľne menej študentov. Aj preto sa začali práce na vonkajšie zatepľovanie celého objektu ŠD Nitra. Samotné zatepľovanie bude v prvom rade súvisieť od poveternostných podmienok, ktoré sú počas zimy, najmä v Nitre, pomerne premenlivé.

Rekonštrukcia sa interiéru nedotkne

šd nitra (4)Práce by mali byť podľa stanoveného plánu ukončené do 30. apríla. Celá činnosť sa určite nezaobíde bez obmedzení. „Študentov môže rušiť iba kotvenie izolačného materiálu a vŕtanie otvorov na kotvy. Ostatné práce by nemali spôsobovať nadmerný hluk,“ ubezpečuje študentov riaditeľ ŠD Nitra Milan Masár. Zaujímali sme sa, či sa rekonštrukcia týka len vonkajšej fasády, alebo sa v prácach bude pokračovať aj iným smerom. „Uvažovaná rekonštrukcia kúpeľní, rozvodov kúrenia a elektroinštalácie v krátkej budúcnosti neprichádza do úvahy, keďže univerzita nemá dostatok vlastných finančných prostriedkov a zo štrukturálnych fondov nie je možné  prostriedky zabezpečiť. Radi by sme zrealizovali aspoň náhradu tapiet omietkou, ale tiež to závisí od finančných možností univerzity,“ dodáva Masár. Práve prebiehajúce zatepľovanie bude financované zo zdrojov eurofondov.

Nové bezpečnostné opatrenia

Vedenie internátu apeluje na študentov, aby kvôli stavbe lešenia a z bezpečnostných dôvodov nevstupovali na lešenie, nevykláňali sa z okien, okná otvárali iba na “vetračku” a pri každom odchode z izby zatvárali okná. Tiež je dôležité, aby pri prechode okolo staveniska rešpektovali výstražné značenia a nevstupovali do ohraničeného nezabezpečeného priestoru.

autorka: Martina Bednárová
foto: Igor Roško

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.