Leto v Amerike? Prečo nie!

V roku 1989 sa nám, Slovákom, otvorili brány do sveta. Čoraz viac mladých produktívnych ľudí hľadá uplatnenie v zahraničí. Ani študenti nemusia byť výnimkou.

zdroj facebook JOBinUSA2

Existuje mnoho vzdelávacích programov, ktoré umožňujú študentom stráviť určitý čas na študijnej mobilite alebo na platenej či neplatenej stáži. Tieto možnosti však so sebou nesú veľa zodpovednosti a povinností. Je tu však aj možnosť, ktorú študent môže využiť práve v období, kedy sa nemusí venovať škole – počas letných prázdnin.

zdroj facebook JOBinUSA

Na prednáške sa dozvieš viac

Hneď na začiatku semestra majú nitrianski študenti možnosť zúčastniť sa prednášky, na ktorej získajú mnoho cenných informácií o letných brigádach v Amerike. „Prednáška bude o možnosti vycestovať do USA, pracovať ako plavčík pri bazéne (pre lepších plavcov máme pozície aj pri oceáne) a o tom, ako zažiť najlepšie leto v živote,“ približuje nám akciu organizátor Matúš Grega. Je zároveň majiteľom agentúry, ktorá takéto brigády už niekoľko rokov sprostredkuje. „Naša agentúra sa špecializuje na prácu plavčíka v USA. Máme pozície vo Washingotne DC, Atlante, Indianapolise, Daytone, Columbuse, Texase, Nashville a Južnej Karoline. Študenti absolvujú pohovor a kurz plavčíka ešte na Slovensku, a teda už pred odletom majú istú pracovnú pozíciu,“ dodáva.

Ak si dobrodružný typ a zatiaľ nemáš plány na najbližšie leto, pokojne sa zúčastni prednášky 17. februára o 18.00 hod. v Kongresovom centre SPU na internáte A. Bernoláka.

autorka: Martina Bednárová
foto: zdroj facebook/JOBinUSA

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.