Palety na iný spôsob

Zariadiť privát alebo internátnu izbu býva pre študentov finančne náročné. Nábytok sa stáva čoraz drahšou záležitosťou, a tak je aj zariaďovanie malých priestorov veľmi zložité. Prinášame vám zopár užitočných rád, ako ušetriť peniaze a pritom stále bývať štýlovo – s paletami. 

Pri paletách nejde o žiadny luxus, dôležitá je najmä funkčnosť. Mladí ľudia dnes preferujú využívanie nábytku vyrábaného z paliet, a to najmä z praktických dôvodov, ako napríklad šetrenie priestoru, ale aj čas na údržbu či upratovanie. Práve to spĺňajú rôzne výrobky z paliet:

1. Paletová posteľ

palety posteľ

Ak si myslíte, že posteľ musí mať istý druh rámu, ste na omyle. Skúste investovať do kvalitného matraca, ktorý je omnoho dôležitejší. Namiesto klasickej postele s rámom využite palety a tvorte. Stačí ich ošmirgľovať a natrieť ľubovoľnou farbou. Po zaschnutí na palety umiestnite pohodlný matrac a originálna posteľ je na svete. Skúste medzi palety umiestniť aj malé svetlá, vytvoríte tým pocit intimity.

2. Pohovka z paliet

gauč palety

Malá alebo veľká? Výrobcami ste vy sami, výber je len na vás a vašom priestore. Zopár starých matracov, vankúše a v neposlednom rade, palety. S pomocou týchto kúskov môžete svoju obývačku premeniť na pohodlné a útulné miesto pre vás i vašu návštevu.

3. Stolík

stolík palety

Stôl v obývačke je malým, ale potrebným prvkom v každej obývacej izbe. Jeho cena vás môže poriadne prekvapiť, preto neváhajte a siahnite po nenáročných paletách. Vyrobte si tak svoj vlastný stolík, presne podľa vášho štýlu a vkusu. Stolík z paliet môže mať aj úložné priestory, prispôsobiť si ho viete podľa vlastných potrieb.

4. Záhradný nábytok

záhrada palety

Trend záhradného nábytku z paliet je už dnes samozrejmosťou. Prekvapte seba i rodičov, počas prázdnin vymýšľajte a majstrujte. Sami si zostavte nákres, zožeňte všetko potrebné a pustite sa do práce. Rodina sa vám poďakuje a miesto ako stvorené na relax či posedenie s priateľmi máte rýchlo hotové.

autorka: Michaela Harabišová
foto: flickr.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.