Kultúrne potulky 2015

Tento rok pripravujú študenti Katedry kulturológie FF UKF v Nitre v spolupráci so Starým divadlom Karola Spišáka v Nitre už jubilejný 5. ročník podujatia Kultúrne potulky. Ide o cyklus besied s významnými osobnosťami kultúrneho a spoločenského života na Slovensku.

kulturne_potulky_A4_rgb-page-001Kultúrne potulky v minulosti hostili také osobnosti, akými sú básnik Kamil Peteraj, skladateľ Richard Rikkon, komik a hudobník Marián Čekovský, či minuloročná hostka herečka Táňa Pauhofová. Tento rok na Kultúrnych potulkách privítajú známeho herca a hudobníka Dana Heribana. Do povedomia verejnosti sa dostal svojimi javiskovými výkonmi v divadelných inscenáciách ako napríklad Sedem dní do Pohrebu, www.narodnycintorin.sk a mnohých iných. Pôsobí na divadelných doskách SND v Bratislave, Slovenského komorného divadla v Martine a ďalších, kde stelesňuje komické i tragické postavy. V súčasnosti sa objavuje aj na televíznych obrazovkách v novom seriáli, kde stvárňuje Ďura Brmbalíka. Svoje všestranné umelecké nadanie dokazuje aj ako hudobník a textár, o čom sa určite budete môcť aj naživo presvedčiť. Viac o jeho umeleckom živote sa dozviete na tohtoročných Kultúrnych potulkách. Okrem toho bude večer spríjemňovať hudobný hosť Jazz kvintet.

Kultúrne potulky s Danom Heribanom sa uskutočnia 5. mája 2015 o 17.00 hod. vo Veľkej sále Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.

Vstup je voľný. Svoje miesto si však môžete rezervovať na: kulturnepotulky@gmail.com

Viac o udalosti sa dozviete TU.

Tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.