Kultúrny detox: Apríl 2015

Úspešne vyšibané aj tento rok? Koľko zlomených prútov či vedier vody by ste dokázali spočítať? Verím, že presné čísla by boli viac než zaujímavé, ale je čas vrátiť sa do reality bežných dní, bez šunky či klobásy, a obnoviť svoje kultúrne jadro prostredníctvom rôznych spoločenských akcií. My pre vás vyberáme aspoň niektoré z nich.

Správa z obrazov: 10. apríl – 20. máj

Pre všetkých nadšencov výtvarného umenia máme dobrú správu. Výstava skupiny výtvarníkov PLAY-ART pod názvom Obrazová správa začína už tento víkend. Štyria autori budú vystavovať vo foyeri Starého divadla Karola Spišáka a vy si budete môcť prísť prezrieť tieto práce až do 20. mája.

Spáva z obrazov

Na slovíčko: 14. apríl

V kníhkupectve Martinus nikdy nie je núdza o besedy so zaujímavými autormi. V apríli sa môžete tešiť na známu slovenskú autorku Miroslavu Varáčkovú, ktorá píše najmä pre mladých. Samozrejme, neobíde nás ani uvedenie jubilejnej desiatej knihe s názvom Adaptácia. Viac sa už tradične dozviete na spomínanej besede v priestoroch kníhkupectva Martinus o 17.00 hod.

Na slovíčko

Degustácia po čermáňsky: 17. apríl

Degustácia po čermáňsky

Mesto Nitra pozýva všetkých “vínachtivých“ na 5. ročník degustácie vín. Ochutnávka vín pod  názvom Čermáňske červené, zahŕňa aj vyhodnotenie vín a odovzdávanie cien pre víťazné vína.  Od 18.00 hod. vás už čaká verejná degustácia, a to v Dome Matice slovenskej v Nitre.

Nielen taká hocijaká show:
21. apríl

…ale rovno stand up comedy show. Ak obľubujete tento humorný žáner a milujete smiech, nesmiete premeškať akciu s názvom Kecy na pľaci. Kto alebo čo vás dokáže najviac pobaviť? Aj začiatok týždňa môže byť zábavný, pripravte si 8 eur na vstupné, show sa uskutoční v Music A Café o 20.30 hod.

Nielen taká hocijaká show

Za Vami: 24. apríl

Za Vami

Pred vami je už o pár dní turné s názvom Za vami. A keďže kapely prichádzajú za nami aj do Nitry, treba ich podporiť. V rámci turné sa predvedú už známy Fishing strip, začínajúca kapela Bod omylu či Ranná nevoľnosť. Koncert sa odohrá v Novej pekárni a vás čaká poriadna dávka muziky.

Univerzity mestu: 29. apríl

Univerzity mestu

Tradície ožijú aj v meste Nitra, kde spoločne obidve univerzity v spolupráci s mestom vystavia máj. Celá akcia Univerzity mestu zahŕňa aj Alegorický sprievod mestom od 16.30 hod., Stavanie mája od 17.00 hod. O 17.30 hod. sa môžete tešiť na Superstar nitrianskych univerzít a pestrý zábavno-hudobný program.

 autorka: Lenka Varchoľaková
foto: plagáty a ilustrácie podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.