ŠD Zobor v rekonštrukcii: Vieme, ako bude vyzerať

Po rekonštrukcii ŠD Nitra prišiel na rad internát na Dražovskej ulici. Na budove ŠD Zobor prebiehajú od polovice marca zatepľovacie práce a Občas nečas pre vás zistil, aká bude jej nová podoba.

sd_zoborPodľa verejnej zmluvy by sa náklady na zateplenie budovy aj so strechou mali pohybovať vo výške takmer 589-tisíc eur bez DPH, čo je trikrát viac ako náklady na rekonštrukciu ŠD Nitra. Žiaľ, zateplenie značne zmenší úžitok z balkónov, ktorých plocha sa zníži približne o pätinu. „Problémom bude aj vešanie mokrého oblečenia. Vzhľadom na to, že so zateplenými stenami nemožno nijako manipulovať, pripevnenie sušiakov nebude možné. Hľadáme však riešenia,“ vyjadrila sa k problémom riaditeľka ŠD Zobor Eva Machavová.

Podľa slov Petra Hrobára, riaditeľa ŠD Brezový háj, by mala byť celá rekonštrukcia dokončená najneskôr do konca júla tohto roka. Ide o projekt z roku 2008. Podľa nákresov Referátu výstavby UKF, ktoré nám poskytla riaditeľka ŠD Zobor, by budova mala byť bielej a sivej farby, pričom výplň balkónov by mala byť pravdepodobne červená, prípadne tmavosivá.

Internát ŠD Zobor spredu a zozadu
Internát ŠD Zobor spredu a zozadu
ŠD Zobor - pohľad spredu
ŠD Zobor – pohľad spredu
ŠD Zobor - pohľad zboku
ŠD Zobor – pohľad zboku
Pohľad na balkóny ŠD Zobor
Pohľad na balkóny ŠD Zobor

autor: Daniel Jurčík
foto: Referát výstavby UKF

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.