Chcete skoncovať s prokrastináciou? Dajte si Rannú rýchlovku

Ak by sme robili celoslovenský prieskum medzi vysokoškolákmi ohľadom efektívnosti využívania ich času, určite by sme do toho šli s hypotézou: Majstri prokrastinátori. Áno, presne to ide študentom najlepšie. Všetko odkladať na poslednú chvíľu. A potom? Stres, panika, ponocovanie, meškanie, zlá životospráva. Podujatie študentov Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy FF UKF s originálnym názvom Ranná rýchlovka ti pomôže konečne to zmeniť.

Už v stredu 6. mája pred Pedagogickou fakultou UKF odštartuje jedinečné podujatie Ranná rýchlovka, ktorého cieľom je naučiť študentov efektívne využívať svoj čas a zlepšiť tak nielen svoju životosprávu, ale aj výkon v škole a v práci. Event pozostáva z exhibičného behu, v rámci ktorého budú študenti plniť bežné ranné činnosti štandardne nestíhajúceho študenta. „Nezabudnite si zobrať pyžamo!“ znie odporúčanie organizačného tímu Rannej rýchlovky. Bežať sa totiž bude v pyžamách.

11198506_1112117068814367_1914977242_n

„Poslaním nášho exhibičného behu, ktorý odzrkadľuje vykonávanie bežných ranných činností pod zvýšeným napätím spojeným s únavou a stresom kvôli meškaniu, je osveta študentov, ako si efektívne zadeliť svoj čas. Idea nášho eventu je veľmi aktuálna a tak trochu nadčasová. Osveta timemanagmentu je dnes nevyhnutná pre lepšie fungovanie spoločnosti. Ak teraz naučíme študentov, ako správne pracovať so svojím časom, tak nielen v prítomnosti, ale aj v budúcnosti im to bude veľmi prínosné,“ priblížil myšlienku eventu Ladislav Bóna, jeden z organizátorov a zároveň PR eventu.

Žiadne bezcieľne behanie…

…ale súťaženie v rôznych disciplínach, akými sú napríklad natieranie chleba či triedenie strán seminárky. To však zďaleka nie je všetko, čo si pre nás študenti druhého ročníka z KMKR pripravili. „V cieli študentov čaká chill out zóna od chalanov z Honest.sk, v ktorej sa uskutoční prednáška Andreja Mikulu z portálu Timemanagment.sk, ktorý povie a ukáže, ako zefektívniť svoj život, správne si zadeliť čas, pracovať na sebe a plniť si svoje ciele,“ hovorí Ladislav Bóna.

11208764_1112117075481033_1031189595_n

Okrem behu s plnením každodenných ranných činností a prednášky o timemanagemente bude na študentov čakať aj prednáška o zdravom životnom štýle, rytmy zumby na prekrvenie končatín i mozgových závitov, ako aj veľa ovocia na stimuláciu mozgu. Ak si teda dáte Rannú rýchlovku, rozlúčite sa so zlou životosprávou, neustálym meškaním, stresom a neschopnosťou sa sústrediť a plniť úlohy včas. „Všetkých vás tam radi privítame, lebo ak si myslíte, že vás sa to netýka, klamete sami seba,“ dodávajú na záver organizátori.

Propagačné video, v ktorom sa nájdeš aj ty!

Jednou zo zaujímavých foriem propagácie podujatia je, bezpochyby, aj video, ktoré si môžete pozrieť hneď v úvode článku. Jeho autorom je taktiež Ladislav Bóna, ktorý prezradil aj čosi z nakrúcania: „Zaujímavosťou videa je to, že sme to nakrúcali na internátnej izbe, pričom scéna bola tak autentická, že sme len upravili a naštylizovali pár vecí, aby divákovi boli odkryté v istej následnosti, ale inak to bol presne odraz väčšiny študentov.“ Hlavnou hviezdou videa, ako aj všetkých plagátov sa stal Jaroslav Miček, tvár eventu a člen tímu.

ranná rýchlovka

Samozrejme, nešlo by to bez pripomenutia, že vo videu nebolo nikomu ublížené: „Žiadnym domácim miláčikom, ani mačke, ktorá sa objaví predtým, ako Jaro vybehne von vchodom z ŠD Zobor,“ uzatvára Ladislav. Takže, ak ste tak ešte neurobili, nahliadnite do bežnej Rannej rýchlovky z priestorov ŠD Zobor prostredníctvom videa a nezabudnite sa už túto stredu 6. mája prísť rozlúčiť s prokrastináciou. Raz a navždy.

autorka: Kristína Biela
foto, video: Ladislav Bóna

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.