Rio na Slovensku ohúrilo davy

Pred aulou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity znejú bubny, smiech a vrava. Všade je plno ľudí vo farebných kostýmoch a univerzitných tričkách. Ľudia postávajú okolo a očakávajú, aký program bude tento rok. Zvedaví nie sú len študenti prvého ročníka, ktorí Nitru počas univerzitných dní nezažili, ale aj Nitrania a koniec koncov každý prichádzajúci. Tradičný alegorický sprievod bol opäť zážitkom a redaktorky Občasu nečasu boli v centre diania tohto Karnevalu v Riu po slovensky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAČi už tí, čo sprievod sledovali len z diaľky, alebo tí, ktorí kráčali zarovno s ním, všetci si karneval užívali. Malí aj veľkí z  Campana Batucada doprevádzali atmosféru bubnami a úžasnými farebnými kostýmami v štýle Ria. Ich rytmus priam nútil ľudí do pohupovania sa a tlieskania. Energia sálala na všetky strany a keď sa zdalo, že to lepšie byť ani nemôže, prišla „československá“ spartakiáda. Aj keď väčšinu divákov pri pohľade na ich oblečenie počas studeného vetra mrazilo, oni vyzerali celkom spokojne, takže ich zahrievacie cviky boli pravdepodobne účinné.

Za precvičujúcimi nasledoval vozík Slovenskej poľnohospodárskej univerzity so študentmi Erasmu ťahanýOLYMPUS DIGITAL CAMERA traktorom, a potom sokoliari. Tí mali problém udržať pri karnevalovom hluku nepokojné vtáctvo na uzde. Študenti, ktorí predstavovali planéty slnečnej sústavy boli taktiež súčasťou karnevalu, a napriek vetru, ktorý im ich planétové klobúky často strhával, si svoju úlohu náležite užívali a úsmev z tvárí im nezliezal.

Ako posledná, no nemenej dôležitá časť sprievodu, bola ohurujúca hudba, ktorá opäť nútila všetkých do spevu a tanca. Napriek tomu, že si celý alegorický sprievod musel spraviť menšiu obchádzku, keďže kvôli veľkosti traktorov nemohol prejsť priamo cez pešiu zónu ako po minulé roky, energia sa nevytrácala a karneval skončil šťastne pri Divadle Andreja Bagara za oprávnených ovácií a potlesku. ,,Keďže som študentkou prvého ročníka, karneval vidím prvý raz. Ale som naozaj nadšená, bolo to super a teším sa na budúci rok,“ povedala Natália z UKF.

autorky: Kristína Hagarová, Denisa Hopková
foto: Matúš Kamenický

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.