Nitrianské univerzitné dni majú svoju novú Superstar

V stredu 29. apríla sa na Svätoplukovom námestí žilo spevom. Okrem známych kapiel  sa so svojím speváckym talentom predviedli štyri nadané študentky UKF a SPU. Nitra tak má opäť svoju univerzitnú Superstar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Večerný stredajší program NUD odštartovala kapela Kýbel mačiek. Námestie bolo zo začiatku poloprázdne, keďže program začal v predvečerných hodinách, no postupne sa napĺňalo a pod pódiom sa začali prvé tance. Po nitrianskej kapele Kýbel mačiek nasledovala kapela NeverbackEwelin. Ľudia zababušení v bundách a s drkotajúcimi zubami sa nedali odradiť zimou a neodpustili si dať ľadové pivo a zaspievať si spolu s kapelami. „Ležíme na svojich stranách, chrbtom držíme city na hranách“ či „Za tebou každý ma súdi, za tebou som muž, ktorý blúdi“ sa ozývalo námestím.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Víťazka Lucia Bakaiová z SPU.
Víťazka Lucia Bakaiová z SPU.

Užite si Nitrianské univerzitné dni 2015,” zaželali  primátor mesta Jozef Dvonč a rektori SPU a UKF, teda Peter Bielik a Ľubomír Zelenický. Pomedzi vystúpenia pripravili moderátori súťaže pre divákov a program spestrili tanečnice z Nitry. No konečne sa prešlo k samotnej súťaži, Superstar nitrianskych univerzít, v ktorej sa predstavili štyri študentky. Dievčatá spievali spolu s doprovodom –  živou kapelou z nitrianskeho konzervatória. Ich výber, spev a energiu hodnotila odborná porota, ale aj samotní diváci tlieskaním a spievaním. Zazneli klasické pesničky ako napríklad Sestrička z Kramárov alebo Ľudia nie sú zlí. Finalistky poriadne rozprúdili zábavu a porota mala veľmi ťažké rozhodovanie. Univerzitnou Superstar 2015 sa stala študentka SPU Lucia Bakaiová. Darmo, Čerešne sú čerešne a Lucia pri tejto piesni ukázala svojOLYMPUS DIGITAL CAMERA nádherný hlas.

Po vyhlásení výsledkov prišli Helenine oči spolu s Mariannou a Nitra sa premenila na jeden veľký tanečný parket. Celý program ukončila populárna kapela Zoči Voči, na ktorú si fanúšikovia nemali problém počkať a užívať si ju do neskorých večerných hodín.

autorky: Denisa Hopková, Kristína Hagarová
foto: Matúš Kamenický

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.