Mníchovský Októberfest za naším internátom

Na najväčší jesenný openair festival v okolí Nitry sa všetci tešia už od leta. Čo nás teda čaká tento rok? Občas nečas zistil, prečo sa oplatí prísť a zažiť neopakovateľnú atmosféru.

„Nemôžeme ísť my do Nemecka? Nemecko príde k nám!“  Táto myšlienka pravdepodobne sprevádzala prvých organizátorov Októberfestu UKF pred trinástimi rokmi. Najprv sa študenti zabávali skromne na parkovisku, minulý rok sa však párty rozpútala v plnom prúde priamo na amfiteátri.

Kvalitná hudba

Originalita festivalu spočíva tiež vo výbere kapiel, ktoré sa každý rok menia, a my tak môžeme počuť mnoho žánrov. Každý si príde na svoje. K pohode a dobrej zábave prispeje aj tradičný moderátor „Vratko“ s novou posilou Sabínou Slovákovou.

Päť druhov piva, chutné občerstvenie a kapely ako Billy Barman, Fuera Fondo, Fishing Strip, Never Back či headliner programu Polemic – presne vďaka tomuto získal Októberfest prívlastok „Festival piva a skvelej hudby“.

Novinky

Aby toho nebolo málo, čakajú nás aj prekvapenia a novinky. V programe vystúpi napríklad Akadémia tanca a tešiť sa môžete aj na súťaže a vynikajúce praclíky.

Príďte spoznať nových ľudí a spolužiakov už 30. septembra. A ešte jedna dobrá správa pre študentské peňaženky – vstup je voľný.

plagat of

 

autorka: Mária Zimovčáková
foto: plagát podujatia, Tomáš Bereš

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.