Už tento piatok sa zmení Kupecká ulica na Kníhkupeckú

V piatok 25. septembra od 14.00 do 20.00 hod. na jeden deň zmeníme Kupeckú na Kníhkupeckú. Buďte pri tom!

Kníhkupectvo Pod Vŕškom v septembri tohto roku oslavuje 25 výročie svojho vzniku. Na Kupeckej ulici v Nitre sídli už od svojho vzniku a pred tromi rokmi si na druhom konci tej istej ulice otvorili Antikvariát s Libressom, kde zamestnávajú v chránenom pracovisku ľudí s mentálnym postihnutím a psychiatrickou diagnózou.

libresso (4) BEZ POPISKU

Minulý rok prišli prvýkrát s nápadom na jeden deň zmeniť Kupeckú ulicu na Kníhkupeckú a spraviť na inokedy vyľudnenej pešej zóne aktivitu, ktorá pritiahne ľudí do centra. Kupecká v jeden deň ožila knihami, nepretržitým čítaním na rôznych miestach ulice. Preto v tomto roku pripravili s podporou NSK a Komunitnej nadácie toto nevšedné podujatie už po tretí raz.

Program

…to sú stovky kníh od 0,50 € a k tomu hodiny nepretržitého čítania v podaní hercov Divadla Andreja Bagara a Starého divadla Karola Spišáka, ktorí budú čítať z kníh, ktoré majú radi, a žiakov literárno-dramatického odboru ZUŠ J. Rosinského pod vedením Marice Šiškovej.

plagat

Dvaja výtvarníci budú zároveň viesť kreatívne workshopy, pri ktorých využijú staré knihy, o ktoré nemajú zákazníci záujem ani zadarmo. Do aktivít pod názvom “Knihanie” sa budú môcť zapojiť deti aj dospelí. Literárnym a hudobným hosťom podujatia bude Branislav Jobus – autor viacerých kníh (Láskavé rozprávky, Muflón Anciáš a jeho spanilá jazda …) aj hudobných zoskupení (Karpatské chrbáty, Vrbovské vetry )

Organizátorom akcie je Kníhkupectvo a antikvariát Pod Vŕškom s.r.o. s podporou Nitrianskej komunitnej nádacie a Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Podrobný program nájdete na týchto stránkach:
www.podvrskom.skwww.libresso.podvrskom.sk a  www.facebook.com/podvrskom.

Tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.