Chcete zviditeľniť svoj talent? Nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť

Drieme vo vás básnický talent? Baví vás písanie slohov, príbehov, úvah či poézie, no svoje práce nikde nezverejňujete? Je čas na zmenu! Nitriansky klub Spoločnosti Ladislava Novomeského má pre vás príležitosť, ktorú nesmiete zmeškať.

Momentálne prebieha literárna súťaž Novomeského Nitra 2016, ktorá je určená pre všetkých mladých nádejných autorov, ktorých baví písanie. Ide už o VII. ročník, nad ktorým tento rok prebrali záštitu Jozef Dvonč, primátor mesta Nitra, Milan Belica, predseda NSK, Ľubomír Zelenický, rektor UKF, a Ľuboš Blaha, poslanec NR SR.

Novomeského 2016

“Literárne súťaže ako Novomeského Nitra sú ideálnou príležitosťou pre začínajúcich autorov. Je to šanca, ako prezentovať svoje prvotiny a svoj talent v konkurencii rovesníkov a následne získať názory a cenné rady odborníkov na svoju tvorbu či kontakty. Atraktívna pre ľudí, ktorí rozmýšľajú nad zapojením sa, bude určite nielen odmena v podobe vecnej ceny pre víťazov, ale aj fakt, že Spoločnosť Ladislava Novomeského má v pláne vydať zborník z výberu súťažných prác,” vysvetľuje člen klubu Spoločnosti Ladislava Novomeského Artur Bekmatov.

Do súťaže sa môžete zapojiť najviac s piatimi príspevkami s rozsahom maximálne 10 strán formátu A4 v slovenskom jazyku. Podmienkou však je, že vaša práca nesmela byť nikde knižne publikovaná. Súťaží sa v dvoch kategóriách: poézia a próza. Môžete sa zapojiť s básňou, poviedkou, úvahou, reportážou či ktorýmkoľvek iným žánrom. Do súťaže sa môžete zapojiť až do 11. januára 2016.

Súťažné práce bude hodnotiť trojčlenná porota zložená z ľudí z akademickej a literárnej oblasti. “Všetkých ocenených autorov pozveme na slávnostné vyhodnotenie súťaže, na ktorom sa okrem nich zúčastnia aj organizátori, porota a osobnosti, ktoré prevzali nad podujatím záštitu. Vyhodnotenie plánujeme na koniec februára. Tu budú vyhlásené výsledky po prvýkrát a následne víťazov uverejníme aj na našom webe. Pre víťazov sú pripravené vecné dary, ktorých hodnota bude odstupňovaná v závislosti od umiestnenia. Okrem toho ešte udelí každá osobnosť, ktorá prevzala záštitu nad podujatím, špeciálnu cenu,” dodáva člen klubu Artur Bekmatov.

Ak ukrývate vo vašej tajnej zbierke rôzne výtvory, určite neváhajte a prihláste sa. Nič za to nedáte, môžete len získať. Viac informácií nájdete na webovej stránke slnnr.flm.sk.

 autorka: Andrea Kršková
foto: pixabay.com, plagát súťaže

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.