Vianočné medovníky, ktoré naozaj ostanú mäkké

Vianoce sa nezadržateľne blížia a k Vianociam neodmysliteľne patria medovníky. Aj vy ste už vyskúšali niekoľko „zaručených” receptov, no po upečení aj tak stvrdli? S týmto receptom vám medovníky ostanú krásne mäkké, pokiaľ dodržíte celý postup.

Na prípravu budeme potrebovať:

  • 300 g medu
  • 300 g práškového cukru
  • 300 g masla (klasického kravského, nie Hery!)
  • 4 vajcia (žĺtky a bielky zvlášť) + 2 vajcia na potretie
  • 100 ml mlieka
  • 800 g hladkej múky + hladká múka na vaľkanie
  • 2 lyžičky sódy bikarbóny
  • 1 lyžičku škorice
  • 1 lyžičku perníkového korenia

Postup:

1. Med s cukrom v hrnci zahrejeme, kým sa neroztopia a nespoja, pridáme žĺtky, perníkové korenie a škoricu. Premiešame a pridáme maslo, ktoré sa v teplej zmesi roztopí, potom pridáme múku zmiešanú so sódou bikarbónou a mlieko. Poriadne premiešame. V druhej miske si vyšľaháme bielky, ktoré zľahka vmiešame do cesta. Cesto bude naozaj lepivé, skôr bude mať tekutú konzistenciu, no ono to tak naozaj má byť! Odložíme ho minimálne na celú noc do chladničky, kde krásne stuhne a bude sa s ním dobre pracovať.

IMG_20151210_211635

2. Keď cesto po celej noci stuhne, v hrnci sa nám môže zdať, že sa stále lepí, no po namúčení hladkou múkou na pracovnej doske sa s ním bude pracovať naozaj veľmi jednoducho. Rozvaľkáme ho nie na príliš tenko, čím bude cesto hrubšie, tým budú medovníky mäkšie. Vykrajujeme ľubovoľnými formičkami. Môžeme ozdobiť aj orieškom.

IMG_20151211_181642

3. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie alebo silikónovou podložkou. Dĺžka pečenia závisí od typu vašej rúry, tieto sa piekli v plynovej rúre a boli hotové za pár minút. Pozor však pri pečení, medovníky vyberieme z rúry vtedy, keď vrch bude ešte mäkký, spodok medovníkov však musí byť upečený. Hneď po vybratí z rúry potrieme rozšľahaným vajíčkom, no tento krok môžeme vynechať.

IMG_20151211_185202

4. Hotové medovníky uložíme na čistý plech alebo tácku, po vychladnutí môžeme skladovať v uzavretej nádobe, no netreba pridávať rozkrojené jabĺčko či krajec chleba na zmäknutie, pretože budú naozaj mäkké a chutné. Po  vychladnutí môžeme taktiež ozdobiť bielkovou polevou, no vôbec nemusíme, budú chutné aj čisté.

IMG_20151211_193042

Prajeme veselé Vianoce a príjemné prežitie sviatkov!

autorka: Andrea Kršková
foto: Autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.