Kultúrny detox: Január 2016

Hovorí sa, že s novým rokom prichádza aj niečo nové a lepšie. Starý dobrý Kultúrny detox je tu ale stále a v mene celého tímu Občasu nečasu vám praje rok 2016 bohatý najmä na kultúru. Začať môžete rovno v januári!

Skvosty a dominanty mesta Nitry: 11. január až 5.február

Od začiatku januára až do piateho februára sa môžete v nitrianskom Krajskom osvetovom stredisku pokochať fotografiami mladých amatérov na výstave nazvanej Skvosty a dominanty mesta Nitry. Neprofesionálnym fotografom sa podarilo zachytiť naše krásne študentské mesto aj s jeho špecifickou atmosférou na desiatky fotografií. Oddýchni si medzi skúškami, vezmi priateľov a pozrite sa, ako vidia Nitru ostatní.

CutPicture.com_2016-Jan-19_06_04_11

Unplugged: 22. január

Music A Cafe svojím programom nikdy nesklame. Občas nečas pre vás v januári vybral Unplugged koncert, na ktorom si môžete vypočuť akustické verzie známych piesní od Zuzany Smatanovej, Jany Kirschner, Guns ‘n’ Roses, Taylor Swift a iných. V podaní Silivie Divéky, Petra Dicheta a Paulínky Michalcovej vás čaká naozaj nezabudnuteľný večer.

guitar-756326_1280

Dracula: 27. január 

V réžii Ondreja Spišáka predstaví v stredu dvadsiateho šiesteho januára večer Staré divadlo Karola Spišáka dramatizáciu slávneho diela Brama Stokera. Trochu napätia, vášne a krvi je to, čo potrebujete vo víre skúšok.

4845513

Afrika v Nitre: 30. január

Do nitrianskej Trafačky zavíta v predposledný januárový deň perkusionista Pavel Nowak z Ostravy, zakladateľ skupiny Camara. So svojou hrou na rôzne africké nástroje vás prenesie na vzdialený horúci kontinent. Koncert afrických rytmov a piesní bude obohatený premietaním fotografií a rozprávaním Pavla o jeho cestách po západnej Afrike.

 

autorka: Simona Bagová
foto: pixabay.com, kosnr.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.