Známa Pifa skončila. Čo bude na jej mieste?

Podnik v areáli ŠD Zobor bol počas letného i zimného semestra do skorých ranných hodín plný študentov zabúdajúcich na školské povinnosti a úlohy. Rok 2016 už ale bude iný. Študenti, ktorí sa sem radi chodili zabávať, si budú musieť nájsť na večerné párty iné miesto. Známa Pifa po štvrťstoročí končí. Pátrali sme, kde bol kameň úrazu a či je šanca na obnovenie tohto obľúbeného podniku.IMG_0595

O tom, že sa má bar zavrieť, sa povrávalo už dlhší čas. Mnohí verili, že sa situácia vyrieši a život na okraji mesta bude pokračovať aj v letnom semestri. Nestalo sa tak a party, ktorá sa konala 16. decembra 2015, bola skutočne poslednou veľkou. K uzatvoreniu Pify sa vyjadril rektor školy Ľubomír Zelenický: ‚‚Prenajímateľ si doteraz nesplnil povinnosti, ku ktorým sa v uvedenej zmluve zaviazal. Bar mal byť každý rok vymaľovaný, udržiavaný a mal vytvárať spolu so študentským domovom jeden celok. Stav bol úplne v rozpore zo zamýšľaným zámerom. Navyše bol zdrojom problémov, pri ktorých musela pravidelne zasahovať polícia. Problémy sme mali aj na samotnom internáte. V ostatnom čase sa situácia vyostrila a incidenty viedli k napadnutiam a zraneniam mladých ľudí. Aj keď sa nestali priamo v bare, sú podľa môjho názoru jednoznačným dôsledkom jeho existencie  na pôde UKF.“ 

IMG_0590

Ďalší bar už fungovať nebude

Vedenie univerzity podniklo pred niekoľkými mesiacmi kroky na vypovedanie zmluvy s prenajímateľom baru a tá v decembri 2015 vypršala. Do 5. januára mal prenajímateľ odovzdať priestory univerzite. ‚‚.Bar už v takejto podobe na univerzite otvorený nebude,“ povedal Zelenický.

Snažili sme sa aj o výpoveď prenajímateľa, no nepodarilo sa nám ho skontaktovať. Na druhej strane sme zistili, čo bude s priestormi zaniknutej Pify. Na tomto mieste má podľa zistených informácií vzniknúť servisné centrum pre študentov. Kedy sa otvorí a aká bude jeho funkcia sa dočítate v ďalšom článku študentského časopisu Občas nečas.

autor: Vladimír Škultéty
foto: Matúš Kamenický

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.