Čo zaujíma ľudí tento február? Deadpool.

 Nie je to nový semester, ktorý sa pred chvíľkou začal, ani Valentín, ktorý sychravý február ozvláštnil červenou farbou. Ľudí prevalcovala komédia s nezvyčajným superhrdinom Poolom. Deadopoolom. 

Stoosemminútový film z produkcie spoločnosti MARVEL mal premiéru len jedenásteho februára, no už dnes láme rekordy v návštevnosti. Kinosály sú beznádejne vypredané aj niekoľko dní vopred. Otázkou zostáva, či obrovská reklama, do ktorej tvorcovia investovali nemalé peniaze, náhodou nepredbehla kvalitu filmu.

Jednoduchá línia ničím neprekvapí

 Na najznámejšej českej a slovenskej filmovej databáze sa medzi tisíckami filmov zaradil film o vtipnom hrdinovi medzi dvadsiatku najlepších. S hodnotením 90% obsadil momentálne šestnáste miesto. Pre režiséra Toma Millera je Deadpool prvým filmom, vďaka ktorému sa možno stane slávnym. Financie, ktoré tvorcovia vrazili do reklamy, sa im už určite niekoľkonásobne navrátili. S logom Drsný byť, každého zbiť a mať sexi riť sa hrdina Deadpool v podaní slávneho Ryana Reynoldsa hneď zaradil k najobľúbenejším postávam filmového plátna s nadprirodzenými schopnosťami. Línia filmu je však taká jednoduchá, že nemá čím prekvapiť. Hoci má všetko, čo k filmu patrí – zápletku, negatívne postavy a romantický príbeh, všetko do seba zapadá a náročnejší divák odíde z kina so zmiešaným pocitmi.

Nechýba ani romantická línia
Nechýba ani romantická línia

Wade Wilson je celkom normálny človek, ktorý robí za druhých špinavú prácu. Cez jeho ruky prešlo mnoho životov a mnoho žien, až napokon v retrospektívnom rozprávaní zisťujeme, ako sa zamiloval do prostitútky v stvárnení krásnej Moreny Baccarin.  Ich nádej na “žili šťastne až do smrti” im však prekazí zákerná choroba, ktorú Wadeovi lekári diagnostikujú. Nechá sa nahovoriť na mutáciu, po ktorej z neho zostane znetvorený človek schovávajúci sa za červenú masku superhrdinu. Počas celého filmu naháňa záporného hrdinu, ktorý ho premenil na škaredého Ryana Reynoldsa, na akého nie sme zvyknutí. Samozrejme sa  mu chce pomstiť. Či sa mu to podarí, o tom sa už presvedčte v kinosále sami.

Momenty hodné smiechu

V honbe za pomstou je však tento film o superhrdinovi, ktorý je len hrdinom, nakoniec v niečom predsa iný. Nachádza sa v ňom naozaj veľa situačnej a slovnej komiky, ktorú herec stvárnil výborne. Vtipné poznámky, gestá a akcie podčiarknuté hudbou vyvolávali vlny smiechu v kompletne vypredanom kine. Tak trochu nešikovný hrdina sem-tam udrel niekoho, koho nemal, alebo si niekoľkokrát zabudol tašku s muníciou, keď ju najviac potreboval. Najvtipnejšia však aj tak bola slovná komika, ktorá odkazovala na iné filmy či na samotného herca. “Myslíš, že Ryan Reynolds je slávny, pretože je dobrý herec? Je slávny, pretože je pekný!” Okrem toho sa hlavná postava rozpráva priamo s divákmi alebo si vypýta hudbu, akoby vedela, že ho sníma kamera. Tým je film iný ako ostatné, no netvrdíme, že lepší.

Strelné zbrane, meče a oblečenie bez dierok - spoznajte Deadpoola
Strelné zbrane, meče a oblečenie bez dierok – spoznajte Deadpoola

Soundtrack na jednotku

Čo však hodnotíme bezpodmienečne na jednotku je soundtrack, o ktorý sa v tomto filme postaral muž pod prezývkou Junkie XL. Ten skladal hudbu i k najnovšiemu komiksovému trháku Batman vs. Superman – Úsvit spravodlivosti či k už staršej Divergencii. Okrem novo zložených piesní pre tento film (najznámejšia je jednoznačne hlavná pieseň X don give it to ya od kapely DMX) sa však v snímke vyskytli i trháky minulého storočia, ktoré potešili nejedno divácke ucho. Pre potešenie očí dám i pánov zase slúžil hlavný herecký pár. To, ako sa príbeh skončí, sa dá veľmi ľahko očakávať. Ak sa však chcete pozrieť na niečo odľahčené, nad čím po odchode z kina viac nebudete musieť premýšľať, Deadpool je pre vás tá správna voľba.

Autorka: Simona Bagová
Zdroj foto: csfd.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.