Kultúrny detox: Marec 2016

Verte alebo nie, už tento mesiac konečne skončí zima a dočkáme sa aj prvého jarného dňa. Spríjemnite si čakanie na teplejšie dni príjemnými kultúrnymi zážitkami, ktoré si pre vás Nitra pripravila. Oddych, smiech, napätie z cestovania i horúci dámsky večer nesmú v marcovej ponuke chýbať. 

Joga smiechu: 5. marec

Niekedy nemusíte počúvať vtipy, aby ste sa smiali. Zasmejte sa od srdca, spojte smiech a hlboké dýchanie, objavte svoje prirodzené, celkom smiešne ja. Zlepšite svoj krvný obeh, zbavte sa stresu z prednáškového obdobia, posilnite si imunitný systém a v neposlednom rade si zlepšite náladu. Zaregistrujte sa cez info@trafacka.sk a zúčastnite sa jogy smiechu pod záštitou Mgr. Ľubomíra Foltána. Vždy je dôvod, prečo sa smiať!

Smiech je to najzdravšie, čo pre seba môžeme urobiť
Smiech je to najzdravšie, čo pre seba môžeme urobiť

ZVUKY: „Koncert na ležanie“: 12. marec

Relaxačný workshop v Trafačke sa dočkal svojho pokračovania. Pri zvuku netradičných nástrojov ako koshi, citara, dažďová palica, ocen drum či sun drum vypnete a zrelaxujete svoju myseľ aj telo. Zažite jedinečnú hudobnú skúsenosť. Počet uchádzačov je obmedzený, preto je nutné zarezervovať si miesto, rovnako na maile info@trafacka.sk Poplatok 3€ v sebe zahŕňa aj malé občerstvenie.

Netradičné zvuky vás dobre naladia
Netradičné zvuky vás dobre naladia

Cestou necestou: 15. marec

Nórsko – to najlepšie zo štyroch návštev – takto nazval svoju časť premietania talentovaný mladý slovenský cestovateľ a fotograf Michal Knitl. Jeho prezentácia v rámci celoslovenského festivalu Cestou necestou v kinách spoločnosti Cinemax začína o osemnástej. Po ňom si môžete vychutnať ďalší krátky cestovateľský film 5 mesiacov ako autonomádi v Strednej Ázii. Preneste sa na chvíľku na sever alebo na celkom iný kontinent z pohodlného kresla v Cinemaxe.

Fotografia z Nórska od Michala Knitla
Fotografia z Nórska od Michala Knitla

Veľkonočné maľovanie kraslíc: 24. marec

AFS INTERCULTURA SLOVAKIA organizuje už druhý rok veľkonočné maľovanie kraslíc. Akcia ja prvotne určená najmä pre zahraničných študentov, ale aj ich hostiteľských súrodencov. Srdečne vítaní sú aj AFS dobrovoľníci. Všetko, čo si potrebujete priniesť, sú vyfúknuté vajíčka a typické občerstvenie, ktoré pripravujete na Veľkú Noc. Je jedno, či sladké alebo slané, podstatná je interkultúrna rozmanitosť. Akcia sa koná od 9:30 do 13:00.

Kde všade po svete poznajú tradíciu veľkonočných vajíčok?
Kde všade po svete poznajú tradíciu veľkonočných vajíčok?

Dámsky večer: 24. marec

Dámy, zbystrite pozornosť! V Music a Cafe bude vo štvrtok dvadsiateho štvrtého poriadne horúco. Hosťom večera budú účastníci maďarskej verzie Talentu, tanečná skupina Hot Men Dance, ktorá spríjemní svojím vystúpením v hudobnom sprievode Mária Beláka večer každej slečne. Títo muži vystupujú aj s podtitulom Maďarský Magic Mike a sú hrdými nositeľmi titulu Striptéri roku 2015. V cene 25€ si od 20:30 budete môcť vychutnať jedinečnú show, welcome drink a ani vaše žalúdky nezostanú prázdne.

Maďarská skupina Hot Men Dance
Maďarská skupina Hot Men Dance

Slovenský komorný orchester: 31. marec

Otvorenie ďalšieho ročníka Nitrianskej hudobnej jari nenechalo na seba dlho čakať. V posledný marcový deň príde do nitrianskej synagógy zahrať aj skvelý Ewald Danel na husliach. Nároční poslúcháči sa vo večerných hodinách v jeho prevedení dočkajú géniov, akými boli napríklad Mozart, Vivaldi či Bach. Podujatie bude pokračovať celý nasledujúci mesiac.

Do Nitry príde zahrať aj skvelý huslista Ewald Danel.
Do Nitry príde zahrať aj skvelý huslista Ewald Danel.

Zdroj foto: trafacka.sk, hotmendance.sk, laughteryoga.com, michalknitl.com, pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.