Najlepšie alkoholické hry

Najnáročnejšie dni v zimnom semestri sú za nami a akademický rok sa dostáva do svojej druhej fázy. Počas prvých týždňov letného semestra bude povinností menej, a tak zostáva viac času na zábavu. Ak tiež patríte medzi ľudí, ktorí si radi osladia život vypáleným ovocím alebo iným destilátom, tento článok je práve pre vás. Prinášame vám niekoľko hier, ktoré vám pri popíjaní spestria zábavu či vyplnia večer.

alcohol-492871_960_720

1. Človeče, napi sa

Veľmi známa hra, ktorú si môže zahrať ktokoľvek. Miesto figúrok použite malé poldecáky naplnené nejakou tou dobrotou. Pravidlá sú veľmi jednoduché. Hodmi kockou sa hráči snažia svojich malých bojovníkov dostať do domčeka. Ak sa tam úspešne prepašujete celou trasou, čaká na vás odmena v podobe vypitia obsahu toho konkrétneho poldecáka. Ak vás cestou protihráč vyhodí a vy sa budete musieť vrátiť na štart, ako trest za to, že ste sa nechali vyhodiť, musíte vypiť obsah až do poslednej kvapky. A takto sa pokračuje ďalej. Na rovnakom princípe funguje aj dáma. Kto prehrá, pije, a ak je remíza, pijú obaja.

2. Cesta do lesa a cesta von z lesa

Hra má jednoduché pravidlá. Potrebujete veľký čistý pohár a v ňom pivo. Cesta do lesa je veľmi jednoduchá, po každom odpití z piva si pohár doplníte peppermintom (je najvhodnejší pre svoju typickú zelenú farbu, no môžete použiť aj iný druh alkoholu). Do lesa sa dostanete, ak je obsah pohára zelený, čiže je v ňom viac peppermintu ako piva. Cesta z lesa je rovnaká, ibaže pohár dopĺňame pivom.

3. Operácia Blitzkrieg

Hra známejšia pod názvom rýchla smrť. Je vhodná najmä pre ľudí, ktorí sa chcú rýchlo dostať do určitej hladiny. Je jedno čo, kde a ako pijete, hlavne nech to je rýchlo. Stačí vám obyčajná hracia kocka. Prítomní sa budú striedať v hádzaní. Pije sa, ak padnú čísla 1 − 5. Ak padne číslo 6, hádže ešte raz.

4. Strastiplná cesta

allkohol HRA

5. Beerpong Klasická stolová hra

Poháre treba rozmiestniť do trojuholníka na svojej polovici stola. Súper urobí to isté. Nasleduje hádzanie pingpongovej loptičky do pohára na opačnej strane stola. Ak trafíte, kolega pije.

6. Šesťdesiatminútovka

Jednoduchý spôsob na to, ako sa opiť bez premáhania. Podľa chuti si pripravíme víno alebo pivo, ktoré budeme nalievať do poldecákov. Pijeme vždy po určitom čase. Ak je to pivo, tak vždy po každej minúte vypijeme jeden pohárik, ak si vyberieme víno, tak po dvoch minútach. Vhodná hra najmä pre tých, ktorým sa nechce nič komplikované vymýšľať a chcú len sedieť a piť.

autor: Vladimír Škultéty
foto: pixabay.com, archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.