Na slovenskej zimnej univerziáde sa nestratila ani UKF

Od polovice februára sa v ďalekých Košiciach odohrávala Zimná univerziáda Slovenskej Republiky. Aj keď v rámci nej mladí športovci nesúťažili iba v typických zimných športoch, išlo o veľmi zaujímavú udalosť, ktorá priniesla našim študentom hneď niekoľko medailí.

DSC00310a

Aj halové športy

Hoci by už podľa názvu mal tento športový sviatok združovať hlavne súťaže na snehu, nebolo to celkom tak. Súťažilo sa i v halových športoch, ale napríklad aj v tanci. Ako sprievodné podujatie bolo organizované pretláčanie rukou. Navyše muselo byť bežecké lyžovanie pôvodne odložené kvôli nedostatku snehu na trati. Celkovo sa teda na desiatich univerziádnych disciplínach zúčastnilo 22 univerzít a vysokých škôl. Spomínané pridanie halových športov však nebolo na škodu hlavne pre našu univerzitu. Medailové úspechy si totiž naši študenti vydobyli v stolnom tenise, bedmintone a karate.

DSC00293a

Najviac úspechov v karate

Celkovo naši študenti vynikali hlavne v individuálnych disciplínach. Z kolektívnych športov stojí za zmienku štvrté miesto futsalistov, ktoré ale bolo zároveň aj posledným. Absolútnou doménou UKF však bolo karate. V disciplíne kata mužov zvíťazil Dominik Vančo, ktorý za sebou nechal dvojicu študentov STU Bratislava. V kumite do 67 kilogramov obsadil tretie miesto Matúš Frnda, ktorý sa oň podelil so študentom Športového gymnázia v Košiciach Erikom Benčkom. V disciplíne kumite do 84 kilogramov získal striebro Adam Prešinský. Ten nestačil iba na Tomáša Pupkaya z Univerzity Komenského. V tej istej disciplíne, avšak pre karatistov nad 84 kilogramov triumfoval Ilir Kabashi. Zahanbiť sa však nedala ani Viktória Semaníková, ktorá zvíťazila v kumite do 55 kilogramov. Celkovo tak naši študenti získali v karate päť cenných kovov, pričom až tri z nich mali zlatý lesk.

DSC00807

Medaily aj v raketových športoch

Veľký počet študentov UKF nastúpilo aj na súťaže v stolnom tenise. Hoci v dvojhrách väčšina stroskotala vo štvrťfinále či osemfinále, našiel sa hráč, ktorý vo štvorhrách vybojoval hneď dva cenné kovy. Jeho meno je Juraj Žatko. Vo štvorhre mužov obsadil spoločne s Martinom Ježom z UK Bratislava druhé miesto. V mixe dokonca dokázal s Luciou Kokavcovou z SPU zvíťaziť a stal sa tak našim najúspešnejším športovcom na univerziáde. O posledný cenný kov, bronzový, sa postarala hráčka bedmintonu Lucia Raučinová. Získala ho spoločne s Andreou Benkovou z UMB v Banskej Bystrici

Naša univerzita teda podľa organizátora akcie obsadila siedme miesto v celkovom poradí všetkých zúčastnených škôl.  Naši študenti získali osem medailí, z toho štyri zlaté, dve strieborné a dve bronzové. Určite sa tak na tomto podujatí nestratili.

DSC00302aautor: Daniel Jurčík
 foto: STK Lokomotíva Košice, Ing. Róbert Klik

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.