Primát: Choroba po opici. Ako s ňou zatočiť?

Túto situáciu zažil pravdepodobne každý študent. Nočná prechádzka za jasného svitu mesiaca, srkanie obľúbeného drinku, (ne)skorý príchod na internát a konzumovanie všetkého, čo žalúdok znesie. Samozrejme, všetci sa túžime zabávať a užívať si, no v najlepšom nik nepomyslí na ranné lúče, ktoré sa nevedomky chystajú zabodávať do našich orgánov zraku. Myseľ a žalúdok sú poznačené chemikáliami večernej seansy a nie sú pripravené na ranný útok bežného života. Čo teda robiť, keď sa ocitnete v chemickej reakcii tohto typu?

alcohol-428392_1920

Citrón v káve je váš priateľ.

Znie to neuveriteľne, no tento kyslohorký elixír vášmu rozbúrenému metabolizmu pomôže. Stačí len prekonať kyslú grimasu a za pár minút popíjania tohto lieku ste z najhoršieho vonku.

Zavárané uhorky? A to pomôže?

Na ťažké rána vám môžu okrem paralenu pomôcť už spomínané uhorky. Tiež nie je na škodu niekoľkokrát zapiť nakladačky ich nálevom. Stačí prekonať kyslofóbiu.

cucumbers-849268_960_720

Je mi zle od žalúdka. Nemáte niekto tyčinky?

Podráždenie žalúdka môže spôsobiť aj zvýšené množstvo žalúdočných štiav. Pokiaľ máte pri posteli tyčinky tak máte vyhraté. Suché paličky sa v tomto prípade správajú ako špongia.

Coca cola na primáta? Tiež môže pomôcť.

Občas stačí len doplniť cukor a organizmus sa rozhýbe.

Nenavarí mi niekto kuraciu polievku?

Študent nie je veľmi náročný tvor. Stačí mu bujón, voda a polievka, ktorá osvieži telo i ducha, je na svete.

soup-562163_1920

Klin sa klinom vybíja.

Overený recept na túto študentskú chorobu je raňajší konzum toho, čo vás večer premohlo. No nájdu sa aj takí, ktorých to hneď ráno premôže opäť.

autor: Pavol Sivák
foto: pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.